Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Jak na depresi v podnikání

14

Nečekejte odborný článek s psychologickými poučkami ani odbornými definicemi, píšu ze života, protože ať chceme nebo ne, „depka“ k nám jednoho dne přijde, nahlodá naše obranné systémy, aby nakonec infiltrovala každičký záhyb našeho mozku a naší duše a paralyzovala nás na cestě vpřed.  A je úplně jedno, v jaké fázi našeho podnikání jsme. Jestli je to euforická zamilovanost do představy našeho budoucího podnikatelského ráje, první samostatné kroky na cestě k vytouženému cíli nebo zaběhlá rutina fungujícího byznysu. Je to fuk, ONA zkrátka přijde, bez pozvání, bez varování. 

 

Jak na ní?

 

  • 1. Uvědomte si, že přijde. Že se to děje. A to opakovaně. Není to nenormální. Neděje se to jen vám, ale miliónům dalším podnikatelům.  S faktem se pracuje lépe než s fikcí.

 

  • 2. Neztraťte svůj cíl. Mějte před očima stále a stále svou motivaci – proč to děláte, proč chcete začít podnikat, proč jste začali, kam směřujete. Motivace je nejsilnější zbraní proti depresi. Nejlépe je si svou motivaci sepsat, samozřejmě, když „depku“ nemáte a pak, když příjde, pěkně jí tím zamávejte před očima, jako právník papírama. Má to moc, uvidíte.

 

  • 3. Každou „depku“ si po překonání zapište. Ne proto, abyste si připadali hrozní, ale abyste viděli, co všechno už jste překonali. A budete překvapeni, jak je mrcha deprese málo nápaditá ba nudná. Stále stejné otřepané fígly na vás používá.

 

  • 4. Rutina. To je věc, která vám pomůže se nezastavit. Dělat kroky a to konkrétní kroky.  Základem úspěchu je pravidelnost, systém a řád, rutina. Ráno vstávám k určité hodině, mám každodenní pracovní povinnosti, které dělám (vyřízení e-mailů, objednávek, psaní apod). Rutina nebo pravidelný denní režim vás vyvedou ven z dusné černé mlhy a opět budete dýchat čerstvý svěží vzduch plný inspirace a naděje.

 

Nenechte se zmást ani svést z cesty, nedopusťte, aby vás zastavila. Mluvte, pokud máte s kým, o tom, s čím zápasíte, hledejte řešení a dělejte nové kroky, nebojte se být smělí a blázniví.  Vaše cesta pokračuje za tou mlhou, i když to zrovna nevidíte.

 

Kdo nevykročí, nikam nedojde.

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů