LÁSKAVNÍČEK

Tištěný sešit, ve kterém najdeš mých 7 největších životních mouder a objevů. Změnily můj život. A tobě mohou taky. 

Skladem - ihned k odeslání

Síla Láskavníčku je v tom, že v tobě rozezvučí spoustu krásných pocitů a myšlenek. A to je hodně potřebné. Dobré pocity a myšlenky jsou totiž výživou pro naši duši. Která pak sílí a roste a je plná dobra, (sebe)lásky, odvahy, radosti a štěstí. A z takové duše se rodí další krásné pocity a myšlenky a tak se krása duší šíří celým světem. :)

Co v Láskavníčku najdeš

 • 7 myšlenek - vyznání
  Je to hlavní myšlenka, kterou ti chci předat. V krátké větě.
 • 7 povídání
  Ke každé myšlence povídání. Někdy příběh, někdy další myšlenky k té hlavní myšlence. Povídání plné laskavosti, moudrosti a pravdy. Pohladí tě, povede k zamyšlení, inspiruje tě nebo ti dodá odvahu. Je to živý text, najdeš si v něm přesně to, co v danou chvíli potřebuješ. Tak funguje.
 • 7 malých úkolů
  Je na tobě, zda si úkol splníš, nebo necháš bez povšimnutí. Je to způsob, jak hlavní myšlenku - poselství - přetavit do hmoty. Jak ji uchopit a vložit do svého života jako semínko, ze kterého může začít růst nové. To nové může být cokoliv si budeš přát. Myšlenka, nový krok, nový směr, nové rozhodnutí, nové pocity…
 • 7 obrázků
  Každá myšlenka je doplněná originálním autorským obrázkem. Jsou to neobyčejné obrázky, dobře se na ně zadívej! Ke každému příběhu jsem je vymyslela sama a podle mého návrhu a požadavku je namalovala mladá výtvarnice Kristýna Grusová. Jako dárek je ode mě dostaneš v obrysové (omalovánkové) verzi, takže si je můžeš i vytisknout, vybarvit, zarámovat. Mohou být tvou vizuální kotvou a připomínat ti to, co jsi z dané Láskavníčkové myšlenky přijala.

Sedm jich je proto, že týden má sedmi dní a tak můžeš každý den v týdnu věnovat sama sobě a sycení své duše Láskou a Laskavostí. 

Dobrý den Verčo, dnes mi Láskavníček došel, měla jsem čas přečíst jen kousek, ale jsem nadšená! Náramek je krásný, to jsem mile překvapená, vypadá lépe než na fotce.
Lenka
Milá Verčo, moc moc moc děkuji za Láskavníček a krásné věnování, co mě dojalo.
Jana
Linda Horčičková
Z osobního předání Zuzce Odlevákové

Proč a jak Láskavníček vznikl

Miluju psaní. Už nějakou dobu píšu své myšlenky na svém osobní Fb profilu. A lidé je čtou. Baví je to. Zasahuje. Oslovuje. Nejednou jsem dostala takovéto vzkazy. 

Jednoho dne jsme zase sepisovala jednu z myšlenek, která se objevila uvnitř mé duše. A začala jsem plakat. Zatoužila jsem, aby se lidé měli více rádi. Moje duše vnímala, že se lidé často až nenávidí. Potápí sami sebe. Trestají se. Jsou na sebe tvrdí. Zapírají se. A vzpomněla jsem si na sebe samu před několika lety. Jak jsem byla rozbitá, bolavá, odmítnutá, zavržená. Jak jsem vůbec nedokázala vidět svoji hodnotu. Ale Láska a Laskavost především sama k sobě můj život změnila. Moje duše se změnila. Vyživila se Láskou a Dobrem. To dělá zázraky.

Naučila jsem se kousky Lásky a Dobra vidět kolem sebe každý den. Rostou uvnitř mě. Rozhodla jsem se několik těchto  kousků Lásky a Dobra poslat dál. V podobě Láskavníčku. A tak vznikl. :) 

Ještě jedno sdílení z hloubky - o slibech a velké síle: (Klikni pro zobrazení)

To, co má pro nás v životě největší sílu, je to, co sami prožijeme. A úplně nejvíc nám přinese to, co objevíme v těžkých chvílích, v údolích stínu, v temných časech a náročných úsecích naší životní cesty. Pokud to dovolíme. Pokud se otevřeme, rozhodneme se naslouchat a necháme zaznít to, co máme slyšet. To je pak velká síla.

Někdy si tyhle věci necháme jen pro sebe. Někdy potřebujeme čas je integrovat a později je sdílíme. Vzejdou z toho často nádherná poselství, která mohou oslovit ty, kteří jsou na své cestě zrovna tam, kde jsme kdysi byli my. A může jim to přinést úlevu, povzbuzení, prozření a třeba i zkrátit ten úsek, který zrovna šlapou. Mohou v našem sdílení a poznání najít světlo, které je vyvede z jejich stínu a temnoty.

A přesně tenhle rozměr na sdílení nejvíc miluju. Mám lecos odžito, na dně temného údolí jsem byla nesčetněkrát a přijala jsem nejednou fakt krásná poznání, pravdy a moudrost. Takovou tu, co nevychází z té lidské moudrosti, ale má v sobě sílu léčit, osvobozovat, vést k rozhodnutí a ke změně. Zkrátka tu tvořivou moudrost.

A tohle přesně předávám v Láskavníčku. Každé jedno moudro je odžité. Některé vychází z příběhu, který tam s vámi sdílím. Za jiným je odšlapaný kus cesty, o kterém vím jen já. Všech sedm příběhů / moudrostí a afirmací skutečně žiju. Velmi mi v životě pomáhají. Díky nim je můj život snažší. Jsou pro mě velmi, velmi důležitá.

Když jsem byla v chemoterapii, bylo rozhodnutí dovést vydání Láskavníčku do zdárného konce jedním se slibů, který jsem si dala. Z velké části byl napsaný od roku 2021. Jenže když si uvědomíte, že nemáte žádnou záruku na život, i když moc žít chcete, dojde vám, že některé věci už prostě nemůžete odkládat. Protože se taky nemusí už nikdy stát, můžete přijít o příležitost je provést, udělat.

Uvědomila jsem si, že to, co jsem do Láskavníčku otiskla, jsou nejen nádherná světelná poselství, ale že je to také něco, co tu chci po sobě zanechat. Něco, co má pro mě obrovskou hodnotu a chci ji tu nechat pro otevřené duše, které si z toho to světlo, lásku a dobro vezmou. 

Víte, co je zajímavé?

Že slovo Láskavníček ještě nikdo nepoužil. :) Alespoň tak mi to sdělil pan Google, který je velmi moudrý a ví všechno. Takže přináším něco zcela revolučního. :D 

Ten první screen je z 27.08.2021, ten den přímo Láskavníček nevznikl, jeho myšlenku jsem přijala už v listopadu 2020 na Mallorce, jen to nemělo jasnou podobu. Ale toho 27. srpna 2021 vznikl název. Láskavníček. 

Sytit svou duši Láskou a Laskavostí je tak důležité. Je to způsob, jak být šťastný a mít vnitřní radost za jakýchkoliv okolností. Život není vždy snadný. Přináší bolest, někdy až utrpení, starosti, nemoce, žal, smrt… Někdy nemůžeme změnit běh věcí, i kdybychom si to moc přáli.

Ale můžeme se rozhodnout, že uprostřed tmy rozsvítíme malý plamínek světla. Docela maličký. Plný Lásky a Laskavosti k sobě samotným. A víc nemusíme. Můžeme už jen nechat světlu jeho tvořivou sílu. Kdo ví, v jak velký oheň se ten malý plamínek rozhoří a co to udělá (nejen) s naším životem… :) 

Pokud máš ve svém okolí někoho, kdo se právě utápí ve velké tmě a neví si se svým životem rady, rozsviť ten malý plamínek za něj. Daruj mu Láskavníček a dovol světlu konat a ukázat svou sílu. 

V jakém formátu si můžeš Láskavníček koupit

Láskavníček je tištěný sešit formátu A5 s měkkými deskami a šitou V1 vazbou = listy i obálka jsou spolu ve hřbetu sešity dvěmi drátěnými svorkami /skobkami. Uvnitř najdeš 7 myšlenek + 7 doprovodných textů ke každé myšlence + 7 malých konkrétních laskavých úkolů + 7 doprovodných hlubokých autorských obrázků + na konci Láskavníčku je přidaná volná stránka jako prostor pro vlastní poznámky.

Celkem 28 stran plných dobra a laskavosti. 

 • Obálka
  Je ze speciálního papíru Colotech gramáže 250 g. Je to hlazený papír prvotřídní kvality speciálně vyvinutý pro barevný digitální tisk. Obálka je příjemně pevná a navíc je matně laminovaná. Mým záměrem bylo mít pružnou, přitom dostatečně pevnou obálku, která bude strážit a chránit listy uvnitř. A která něco vydrží, ať si budeš v Láskavníčku listovat pár dní nebo několik let. Je také krásně celobarevná.
 • Vnitřní listy
  Nechtěla jsem obyčejný papír, ale k Láskavníčku se nehodil prvotřídní, poměrně dost silný, křídový papír. Zvolila jsem tedy ofsetový papír vysoké gramáže (120 g), který je krásně pevný a hned tak se neopotřebí.
 • Kartička do peněženky
  Pro kartičku jsem zvolila luxusní křídový papír nejvyšší gramáže (300 g) a nechala jí zaoblit rohy, aby byla hezky ladná, elegantní a nikde se nezadrhávala. Je celobarevná v barvách Láskavníčku.

Navíc ti k němu přidám DÁRKY

K jakémukoliv zakoupenému tištěnému Láskavníčku ti přidám tyto dárky:

Pdf verze

Ihned po zaplacení ti přijde elektronická verze Láskavníčku ve fomátu pdf. Je jen na tobě, zda se hned začteš a nebo si to necháš na později a raději si počkáš, až ti dorazí tištěný Láskavníček a užiješ si první čtení z něj. 

Omalovánky

Každý obrázek v Láskavníčku je hluboký a promlouvající. Aspoň já to tak cítím, tak byly tvořené. Všech sedm (plus jeden úvodní) obrázků ti pošlu v pdf k vytištění v omalovánkové verzi. Můžeš je použít jako takovou malou terapeutickou pomůcku: Přečti si láskavníčkový text k danému obrázku, pusť si příjemnou hudbu a obrázek se vybarvi. Uvidíš, jak uvnitř tebe budou text i obrázek pracovat a konat své dílo. Obrázek si následně můžeš dát do rámečku a nechat ho dál působit. Obzvlášť pokud se tě daný text a obrázek dotýkají a cítíš, že je to tvé aktuální téma. 

Kartička třeba do peněženky

Všech sedm láskavníčkových mouder / afirmací jsem nechala vytisknout na malou přehlednou kartičku. Můžeš si ji dát třeba do peněženky a mít tyto malé kousky dobra stále při sobě. Dost možná se dostaneš do situace, kdy je někdo bude potřebovat. Můžeš jednoduše kartičku vytáhnout a říct mu je. Nebo je můžeš kdykoliv připomenou sobě. :) 

Na obrázku jsem afirmace záměrně rozostřila, abyste měli překvapení. 

Kdo je autorka Láskavníčku

Jmenuji se Veronika Mašínová a v životě jsem poznala dost bolesti. Neměla jsme se ráda, byla jsem plná odmítnutí, komplexů a strachu. Když jsem byla mladá dospělá žena, rozhodla jsem se, že svůj život změním. Byla to práce na roky. Během té cesty jsme poznala a objevila mnoho životních mouder, o které se ráda dělím - např. o nich píšu na svém blogu, nebo na svém Fb profilu

Z ženy, která si myslela, že nemá žádnou hodnotu, byla zakomplexovaná a nic pořádně neuměla, jsem se stala šťastnou a spokojenou bytostí. Dělám práci (tvořím weby), kde jsme se vše naučila sama a moje dovednosti vyhledává velká spousta klientů. Mám tři báječné děti a dovolila jsme si navzdory strachům jak nás zvládnu uživit odejít z nefunkčního manželství, když ještě byly malé a dát si novou šanci a nádech. Začala jsme cestovat na vlastní pěst a i s dětmi, přestože jsme to neuměla a bála jsem se. Začala jsme cvičit s trenérem, přestože tělocvik byl pro mě noční můrou a jsem hodně stydlivá. 

V roce 2022 mi byla diagnostikována rakovina tlustého střeva a následně jsem podstoupila tříměsíční chemoterapii. Bylo to nesmírně těžké období, které mi zároveň přineslo hluboká nová poznání, myšlenky a zázraky.

Stále jdu vpřed a dnes vím, že život je krásný. Vím, že je to dar a že i každý z nás jsme darem života. Mám uvnitř sebe bohatý vnitřní život a studnici životních mouder, pravd a poznání. Těch, která jsou plná lásky, laskavosti, dobroty a krásna. A to předávám dál a ukazuji druhým, jak nádherní jsou a co všechno mohou dokázat. 

Kdo Láskavníčkek ilustroval

Láskavníček ilustrovala Kristýna Grusová. Je absolventkou Střední umělecké školy v Liberci. Narodila se v Jablonci nad Nisou. Už v předškolním věku nenechala jediný papír nepokreslený. Když došel papír, přišla na řadu, k nelibosti jejích rodičů, stěna nebo třeba spodek stolu.

Jelikož pochází ze sportovně zaměřené rodiny, rodiče se jí snažili neustále podsouvat různé sporty. Proto v ní dodnes zůstala láska ke sportu, věnuje se například józe, kitingu nebo snowboardingu. Cestu k výtvarnému umění si musela prošlapat sama a do budoucna se tomu hodlá plně věnovat.

DOPLŇUJÍCÍ INFO

Odpověď si zobrazíte klikem na otázku.

Přeji si Láskavníček, ale bydlím v jiné zemi EU

Pak mi jednoduše napište na e-mail napis@veronikamasinova.cz, kolik Láskavníčků si přejete a svou adresu a vystavím vám fakturu i s poštovným ručně. Je pro mě náročné nastavit ceny pro každou EU zemi zvlášť (ceny dopravy se do nich opravdu velmi různí), ale není pro mě problém vám Láskavníček kamkoliv zaslat i mimo ČR.

Zapomněl/a jsem uvést informaci do Poznámky

Tak mi info napište na e-mail napis@veronikamasinova.cz a já si to doplním. :)

Chtěl/a bych Láskavníčků víc kusů (10 a více)

Napište mi na e-mail napis@veronikamasinova.cz a vytvořím vám individuální cenovou nabídku.

Jsem z Liberce, nebo okolí, nebo mám přes něj cestu a chci osobní předání Láskavníčku.

Láskavníčky Vám ráda předám i osobně, pokud to zrovna u mě půjde. Místo předání je centrum Liberce, konkrétně před Baťou u Tesca na Fugnerce (Soukenné náměstí). Napište mi na e-mail, že chcete osobní předání, kolik kusů a zda podepsaných a také rovnou dva až tři termíny (den a hodinu), kdy by se vám předání hodilo a domluvíme se. :) S sebou si vezměte přesný obnos peněz - zaplatíte v hotovosti při předání.

OBJEDNÁVKA

Vyber si svou variantu

Klikem na tlačítko Koupit přejdeš na objednávkový formulář, kde pak dokončíš proces objednávky. Můžeš pohodlně přidat několik variant a objednat najednou. Způsob doručení je buď Českou poštou jako doporučená zásilka (89 Kč), nebo na pobočku Zásilkovny (79 Kč). Můžeš také zvolit obyčejnou zásilku, zde ale musím upozornit, že to volíš na svou odpovědnost. Při ztrátě balíčku nemohu podat reklamaci a nedostanu náhradu a tedy ani tobě nemohu vrátit zaplacenou částku. Museli byste si pak objedat Láskavníčky znovu. Pro objednávky na Slovensko platí doručení pouze přes Zásilkovnu - domů nebo na pobočku. 

Pokud by sis přála Láskavníček s podpisem, napiš to do Poznámky u objednávky (viz kolonka Poznámka níže ve formuláři) a ráda se ti dovnitř podepíšu. 

DŮLEŽITÉ

Láskavníček je skladem. Pošlu ti ho do 2 dnů od zaplacení. Je nutné mít schránku označenou jménem, na které jsi objednávku provedl/a. 

1× LÁSKAVNÍČEK

1 Láskavníček 

+ dárek: pdf verze + omalovánky + kartička

149 Kč

3× LÁSKAVNÍČEK

3 Láskavníčky

Zvýhodněný balíček: Uspoříš 11 %

+ dárek: pdf verze + omalovánky + 3× kartička

399 Kč

Objednej si svůj Láskavníček

Zaškrtni varianty, které si přeješ. Můžeš u nich i měnit počet kusů.

Potřebuješ se na něco zeptat? Domluvit se o něčem?

Napiš mi. E-mail nebo SMS (telefony moc nezvedám).