E-SHOP

Mé autorské obrazy

Moje duše mi v roce 2022 doručila zprávu, že touží po dalším prostoru pro kreativní vyjádření. A tím se v prvním kroku staly lité obrazy. Techicky nejsou dokonalé, lépe řečeno jsou dost nedokonalé :D, ale energií a vloženými pocity a péčí jsou ojedinělé a úchvatné.

Na celé tvorbě těchto obrazů se mi nejvíc líbí dvě věci: 

1. Nikdy nevíte co vznikne. Proto je potřeba na začátku pustit veškeré lpění na výsledku, své představy a přání co by mělo vzniknout. Protože vznikne něco, co zrovna vzniknout chce. A s tím souvií ta druhá věc, která mě na tom děsně baví.

2. Až to vznikne, můžete se ponořit do zkoumání toho, co v tom vidíte, nebo co z toho na vás působí. Miluju koukat se na ten obraz, sledovat, jak se barvy postupně vymalovávají, jak jeden reliéf vzniká a jiný mizí pod vrstou dravější barvy, která se dere o své místo na slunci, resp. na obraze. Až do úplné zaschutí můžu sledovat jemnou hru barev a nitěk, které na konci vytvoří naprostý unikát a originál. Nikdy nebude žádný obraz stejný. Nikdy se nebude nic opakovat.

A úchvatné na konečném díle je to, že nejen sami hledáte, co v tom vidíte a nasáváte poselství a energii obrazu, ale vy ji dokonce můžete měnit! Ano. Celkové poselství a obraz, který v dané malbě vidíte, je znenadání jiný, když obraz otočíte. 90° a hle - už vidíte něco jiného! A dalších 90° a zas na vás vykoukne zcela jiné poselství. V tom jsou tyto obrazy hluboké. Najdete si to své a pověsíte doma. Ale za půl roku stačí obraz pověsit jinak a už k vám promlouvá nový obrazec a nový příběh. Je to úchvatné.

Každý obraz má svůj příběh a poselství.

Mám dar číst mezi řádky a schopnost odevzdávat se vyššímu tvůrčímu procesu. Poprvé jsem tento dar začala veřejně uplatňovat při tvorbě webů. Můj web design je specifický právě v tom, že odráží duši jeho majitele. Učila jsem se důvěřovat, že to co cítím a vnímám, je pravdivé a jak to snést do reality a otisknout do webu a mé práce.

Nyní stejný dar, nebo stejný princip, uplatňuji při tvoření obrazů. Vnímám svoji duši, pocity, vjemy a myšlenky, které necenzuruji, ale důvěřuji, že ke mně přicházejí od Někoho, kdo ví. A potom vezmu barvy a jdu tvořit. A tak jak vylévám barvy na plátno, vylévá se i moje naplněná duše a vzniká obraz, který nese své poselství. 

Tvořím obrazy i na přání - jen a jen pro daného člověka. 

Chcete být informování mezi prvními, až namaluju další obraz? Vyplňte formulář a dám vám vědět. ⤵︎

Ručně malovaná vodovková pozadí na web

Jedinečná barevně sladěná pozadí, které můžete použít na pozadí webu, stránky na webu nebo jen její části (bloku, řádku). Můžete je použít do grafiky - např. na sociální sítě, jako podklad pro texty a nadpisy apod.