Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

2 roky topinky s česnekem nebo spaní na zemi – začátky podnikání mohou být krušné

uspech v podnikani

Napadlo mě, že nejlepší spisovatel je sám život a největší inspirací skuteční lidé a jejich příběhy. V posledním týdnu jsem se s několika seznámila a uvědomila jsem si, že:

  • ne, opravdu můj životní příběh není ten z nejčernějších,
  • ne, opravdu nejsem oběť, je to jen o vnitřním nastavení,
  • ne, opravdu k úspěchům v podnikání nelze dojít zkratkou,
  • ne, opravdu (zvláště) začátky podnikání nejsou brnkačka a je třeba přinést mnoho obětí,
  • ne, opravdu nikdo nemůže soudit moje rozhodnutí a důvody.

Následující příběhy jsou důkazem všeho výše zmíněného. A navíc toho, že začátky podnikání nebývají růžové a možná ten váš začátek podnikání není ten nejhorší, že to, co prožíváte, je docela normální a že ze všeho nejvíc záleží na vašem PROČ – proč podnikáte a proč to vše vlastně děláte.

A také jsou důkazem toho, že jestli chcete podnikat, nastavit si celý prodej, dostat se k prvním objednávkám a později k tolika objednávkám, že vás to bude živit, tak si hold někdy popláčete, zanadáváte, upadnete do deprese, zastavíte se, ale NIKDY to nevzdáte.

Začtěte se tedy do krátkých úryvků skutečných začínajících podnikatelů a objevte, jak velkou sílu v sobě člověk (a tedy i vy) má.

 


Sonia Ritzková 


zacit podnikat 03„Když jsem odešla z teplého místečka z magistrátu na OSVČ, protože jsem dostala invalidní důchod částečný a na radnici mne pak nechtěli, tak začátky byly takové, že po zaplacení bytu a složenek, jsem koupila žrádlo psovi a kočce a já jedla topinky s česnekem, za což je dodnes na mne nasraný můj žlučník :-). Trvalo to skoro dva roky, než to bylo k žití, jak zdravotně, tak finančně, vztah nebyl neb hned na začátku ode mne partner odešel, když zjistil, že by snad nedej bože musel trochu finančně pomoct …. Dnes jsem jiná a jsem jinde a jsem spokojená a vděčná a věřím, že to bude den ode dne lepší a lepší, protože nic jiného přece nezbývá … „
Majitelka úspěšného e-shopu www.jsmezdravi.cz

 


 Renata Kombercová 


zacit podnikat 04„Bohužel každý má něco a musí se s tím sám vyrovnat. Já jsem měla nejdříve manžela, který žárlil tak šíleně, že jsem bezdůvodně občas jednu chytla. Od něj jsem s pomocí nadace na pomoc týraných žen odešla a seznámila se s přítelem, kterého jsem po čase živila i s jeho synem a když jsem se od něj odstěhovala, zjistila jsem v bankách, že mě neskutečně zadlužil, aniž bych o tom věděla. Bohužel jsem mu moc důvěřovala. Měla jsem dvě malé děti. Bylo to hodně náročné, chodila jsem do práce, na brigády, starala se o děti, a protože kromě pokojíčku jsem neměla žádný nábytek, spala jsem na zemi, oblečení v pytlích nebo v krabicích…a on byl tak drzej, že si ještě chodil ke mně půjčovat peníze, které jsem mu už samozřejmě nedala, ale dluhy jsem za něj platit musela, když byly psané na mě. Pak jsem ještě navíc přišla o práci….Bylo spíš období, kdy jsem nechtěla s nikým mluvit. Připadalo mi, že jsem ve všem selhala.
Dnes už ale vím, že to tak nebylo, jen jsem potkala špatné lidi a moc jsem jim důvěřovala. Ze všeho jsem se postupně dostala, dluhy ještě splácím. Peněz sice moc nemám, ale žiji s dětmi v klidu. Pracuji na své budoucnosti, chci podnikat on-line a učím se to. I proto jsem se přihlásila do kurzu Podnikání z pláže. Bohužel ale až teď, protože jsem na něj dříve neměla dostatek peněz. Musela jsem si je nejdříve našetřit. Podle mě je dobré mít své webové stránky a produkty k prodeji pěkně udělané, než dělat něco ve spěchu. Na brigády stále chodím, takže na budování svého podnikání nemám tolik času. Ale nezastavuju se a stále na tom pracuji a mám radost ze svých výsledků.“
Expertka na Excel, Word a PowerPoint www.renatakombercova.cz

 


Dagmar Baránková 


„Před třemi lety jsem se ve svých 56. letech rozhodla opět od základů změnit svůj život. Odstěhovala jsem se z Prahy, kde mi kromě lásky nic nechybělo, a vrátila se domů, do hor, ke své rodině. Tento rok jsem se rozhodla vybudovat si své vlastní on-line podnikání, protože práce je to jediné, s čím zde mám problém. Proto jsem se přihlásila do kurzu Podnikání z pláže a stálo mne to větší část úspor. Za ty peníze jsem mohla jet k moři, ale dala jsem přednost investici do své budoucnosti. Mám pouze částečný invalidní důchod, který nestačí pokrýt ani náklady na bydlení, takže žiji z toho, co jsem si v poslední práci našetřila a vyřizuji si sociální dávky. Jsem smířená i s tím, že se mi nezadaří a třeba nevydělám ani korunu, ale nespoléhám na nikoho a jsem vděčna za každou pomoc. Občas se stáhnu, když mám depresi – je to můj celoživotní problém, ale pak se zase zvednu a jdu dál. A takto to dělám už 59 let. Zvládám to díky tomu, že jsem se naučila nést důsledky svých rozhodnutí a činů. Vím, že vždy máme volbu, můžeme být sobě největším nepřítelem, který se všeho bojí a preventivně se do ničeho nepustí, což byl dlouho i můj největší problém, nebo naopak vezmeme osud do svých rukou a začneme si ho tvořit sami.“
www. dagmar-barankova.cz

 


Nikola Džuganová 


„Ještě před 12 lety jsem byla jako většina z vás pokorně zaměstnaná a připravená celý život pracovat pro někoho jiného. Ale pak se mi život otočil na ruby a já dostala příležitost učit se a podnikat pod taktovkou mého přítele. Otevřeli jsme obchod se značkovými kabelkami a doplňkovým sortimentem, který mě živí dodnes. Věřím, že naše cesta je nám předurčena a jsme z velké části strůjci svého osudu, přesto jsou situace, které bohužel nemůžeme změnit. Přesně před šesti lety, můj přítel zemřel, v době, kdy jsem s ním čekala druhého syna a co následovalo pak, by bylo na knihu. Mohla jsem to vzdát, litovat se, ale nestalo se. Kolikrát si říkám, že ten nahoře mi nakládá víc, než dokážu zvládnout, ale jdu dál a žiju a pracuju, jak nejlépe dovedu, i když vše není ideální. Dnes provozuji kamenný obchod, eshop a tvořím nové internetové stránky, kde chci předávat mladým podnikatelům své zkušenosti z podnikání. Můžu říci, že žiju, nepřežívám, proto žijte svůj život naplno a hlavně se nikdy nevzdávejte.“
www.nikoladzuganova.cz


 

Upřímně děkuji výše uvedeným ženám za souhlas s uveřejněním a za to, že posdílely své začátky podnikání.  Jsou pro mě inspirací a důkazem, že i když je život někdy těžký, že jde začít podnikat. A že i když jsou začátky nelehké, že má smysl vytrvat a jít dál.

Klíč k úspěchu je začít dříve, než jste připraveni.

– Marie Forleo –

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů