TVORBA MÝCH DĚTÍ

Děti mám tři. Dvě holčiny a kluka mezi nimi. Neuměla jsem si představit, jak moc bude každý z nich jiný. Ale je to tak. Každý má jiný temperament a tak se jinak projevuje, když má radost a jinak, když zuří, touží po jiných věcech a úplně jiné věci je baví. Navzdory různosti dokážeme trávit čas společně, i když je pravda, že někdy se nám to moc nevyvede. Ale ať je to jakkoliv, jedno vím. Jsme jeden tým a máme se rádi. A na tom záleží. :-) 

Své děti vtahuji do svého světa. Vyprávím jim různé situace z práce, co se mi povedlo a co třeba úplně ne, chodí ke mě do kanceláře, viděli mě obsluhovat zákazníky, sledují mou práci a počínání na internetu. Myslím si, že je to velmi důležité pro jejich budoucí životní cestu. A nezůstávám jen u vtahování do svého pracovního světa, ale vedu je, aby si i ony sami vytvářely vlastní pole tvorby a "podnikání". 

Proto vám je chci zde více představit a ukázat vám, co dělají. :-)

Dominika Mašínová

nejstarší

Domča je extrovert - sangvinik. Dokáže celou naši rodinu neskutečně pobavit až nám tečou slzy smíchu. Stejně tak se dokáže ze dne na den propadnout do depky. Sangvinici to tak zkrátka mají, cloumají jimi emoce a podle emocí také vedou svůj život. Když pro něco zahoří, je schopná i nespat, jen když se tomu může věnovat. Ovšem jak se říká - rychle oheň, rychle popel. Nakonec nadšení vyprchá a pak nastupuje rozhodování, bilancování a zvažování, zda ta činnost nebo věc je opravdu tak důležitá, že by měla být součástí jejího života.

Má ráda fotografovaní a kreativní činnosti. Např. si do školy vytvořila vlastní originální obaly na sešity. 

Domča si vede vlastní internetové stránky. Má registrovanou doménu na své jméno, což jí dává svobodu v tvorbě obsahu. Nyní jsou stránky věnované potkanům, které miluje. Vytvořila si tam statický informační obsah a píše blog. U toho už asi rok :-) píše knížku, kterou jsme plánovaly dát ke stažení zdarma jako e-book. Ovšem tímto tempem si myslím, že to dříve změní zaměření a obsah webu a bude psát zase něco nového. Ale to nevadí. Jsem ráda, že má svůj prostor a že se učí pravidelně něco vytvářet a budovat. Však se podívejte sami >>

Vytvořila také celý on-line kurz (samozřejmě s mojí kontrolou a podporou ;-)), kde učí základy práce s Camtásií - orientace v programu, střih videa, ozvučení, spojení více videí v jeden celek atd.


Daniel Mašín

prostřední

Daniel je flegmatik. Navíc kluk mezi dvěma holkama. Takže odpovídá na otázky stylem: Jó, dobrý. Nic. Normálka. Apod. Ve chvílích, kdy se má rozhodnout, je nejčastější odpověď nevím. Pak počká, jak se rozhodnou ostatní a rozhodne se přesně opačně, co většina. Ano, tohle jsou flegmatici a život s nimi není vždy jednoduchý :-). Proto v našem vztahu kladu důraz na komunikaci, rozmluvení se. Je fakt, že když se rozpovídá, zachází do takových detailů, že občas "lituji", že se rozpovídal :-D. Snad rozumíte. 

Je velmi chytrý a bystrý, má stále samé jedničky a učení mu nedělá problémy. Občas ho už i já využiji tam, kde mi chybí logika a nechávám si od něj radit. Také je dobrý taktik, právě proto, že je prostřední z dětí. Dokáže si získat dobré podmínky jednoduše tím, že si podle situace vybere, ke komu se přidá - ke starší ségře, nebo k mladší. 

Rád vaří, miluje sladkosti a sladká jídla, rád něco kutí. Je šikovný ve skládání origami.

S Danielem plánujeme začít natáčet návodová videa, nechte se překvapit. :-) 


Simona Mašínová

nejmladší

Simča je melancholik. Vždycky uvidí situaci z té horší strany. A že je někdy obrovská fuška ji dotáhnout na místo, odkud je výhled na svět veselejší. :-) Je trochu stabilně neukotvená v důsledku životních událostí, které právě její povaze a temperamentu vůbec neprospěly. Speciálně pro ni vyhlížím emoční klid, rovnováhu a vnitřní pocit štěstí a radosti.  

Má zajímavý druh statečnosti a zvládne víc, než si myslí, jen to v sobě musí objevit a uvěřit tomu. Jako melancholik má temné stránky duše, které potřebuje cíleně  osvětlovat a objevovat krásu sebe samé. 

Simča miluje malování, čtení a tvůrčí psaní. Díky jejímu temperamentu ji přitahují hloubky, vidí detaily, které pro ni mají symboliku a velký význam. 

Má fantazii a talent na vymýšlení pohádek a příběhů. Nedávno napsala celou knížku. Byla jsem fascinována vyzrálostí jejího psaného projevu. Na 8letou žabku klobou dolů. Již brzy si budete moct tento skvost stáhnout zde. 

Se Simčou tvoříme psané pohádky a také nahráváme audio pohádky. Všechno je to její autorská tvorba - text, hlas, obrázky, omalovánky. Všechno si to dělala sama. Pouze pro to, aby se z textů mohli radovat i jiní, jsem je já přepsala a upravila do podoby e-booku. Jednou si i tohle bude dělat sama. 


SIMČI TVORBA

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já (Veronika Mašínová, Na Rybníčku 387, Liberec, IČ: 76391957) na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání audiopohádky a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.

Toto je jedna z prvních pohádek, kterou Simonka vymyslela. Ležely jsme takhle o vánočních svátcích v posteli a najednou začala vyprávět. Zapla jsem mobil a je z toho tato autentická nahrávka bez úprav. Simča v té době ještě neuměla vyslovit ř, ale věřím, že na kráse celé pohádky to neubere. A kdyby přece, dostanete ji nejen jako audio nahrávku, ale také v písemné podobě, můžete ji dětem přečíst.

Součástí je také originální omalovánka k vybarvení, kterou vytvořil Daniel. Věřím, že vaše děti budou mít hezkou chvilku - poslechnou si pohádku a vymalují si u toho obrázek. A vy si třeba v klidu vypijete kavčo ;-).

CHYSTÁME

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já (Veronika Mašínová, Na Rybníčku 387, Liberec, IČ: 76391957) na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy.

Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-knihy a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu.

Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.