Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Titěrná práce

18

Peru často. A peru ráda. Na rozdíl od žehlení (které jsem zrušila) a od vytírání (které zrušit nemůžu), mi praní nevadí. Sice u prdelkové várky (rozuměj várka plná maličkatých kalhotek, slipů a ponožek) zrovna nadšením neskáču, protože ji věším asi 20 minut a pak je další týden na sušáku, protože se mi to nechce skládat. Titěrná práce.

 

Ale znám ještě jednu titěrnější. A ta mě nedávno potkala. Prala jsem tmavé, velká část černé prádlo (jak jinak, přece bych neprala světlé, to by nefungovaly žádné zákony Murphyho, Schválnosti apod). Jako obvykle otevřu pračku a již při prvním pohledu dovnitř bubnu jsem věděla, že mám o zábavu postaráno. Pěkně navrchu na mě zíral rozcupovaný papírový kapesník.

 

Je mi jasné, že to znáte. Takže mě čekala titěrná práce. Mé oblíbené černé triko bylo šedo-bílé, každý chloupeček byl obalený chloupečkem papírového kapesníku a k tomu spousta dalšich pidi a mini kousků. Velkou část jsem spláchla sprchou, pak začala ta obíračka. Nebudu vám líčit, kolik času a nervů jsem nad tím strávila. Ale výsledek stojí za to. Mám zpátky své černé tričko.

 

Titěrná práce je otrava. Štve nás. Nechce se nám do ní. Ale bez ní to mnohdy nejde. I náš život někdy potřebuje titěrnou práci, abychom získali něco zpátky nebo naopak abychom získali něco úplně nového. Něco spláchneme a jde to rychle, ale některé zážitky a emoce musíme titěrně vymítit. Některé nové plány a myšlenky jsou nám vlastní, ale implementace a nastavení jiných může být pěkná piplačka.

 

Podnikání je titěrnou prací prodchnuto. Nevyhnete se jí na začátku, kdy musíte některé věci projít, rozmyslet a nastavit a i když třeba e-book VAŠE VSTUPENKA DO SVOBODY je pěkný šťavnatý biftek servírovaný na stříbrném podnose a ušetří vám spoustu námahy, času a energie, nezbaví vás vaší vlastní iniciativy a práce.  A  některé účetní náležitosti nebo vkládání nového zboží na web jsou takovou titěrnou prací linoucí se třeba zrovna tím mým podnikáním. Ale výsledek stojí za to!

 

Kdo nevykročí, nikam nedojde.

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů