To jsi vážně tak blbá?!

snit-se-muze

Procházím se po pláži. Jemný vánek mi lehce pročesává moje nově ostříhané vlasy. Nelituji, že jsem shodila svou hřívu. Byla symbolem mé tíže a starého života. Sleduji své 3 děti, jak jsou svobodné, bez stresu a psychické zátěže posledních několika let. Nejstarší dcera studuje školu, kterou si přála. Co na tom, že je tam několik desítek tisíc školné. Mladší děti ještě zvažují svou budoucnost, ale hledí k ní s nadějí, optimismem a vírou, že následující roky investují svůj čas a síly do toho, co JIM dává smysl a baví je. Splnila jsem si sen. Stejně jako mnoho dalších. I tento pobyt u moře v krásném domku celé 2 měsíce letních prázdnin k nim patří….

Sním! Smím. Můžu. Není to hřích. Nejsem špatná, divná ani pitomá. Jenom sním. Zkusili jste to někdy? Víkend, který jsem strávila v Beskydech, mi zavál jednu zajímavou zkušenost. Hru 15minutový milionář. 15 minut (nakonec to bylo o dost víc a nešlo to moc zastavit) jsme se bavili spolu s ostatními ve stylu, že už jsme tam, kde chceme být. Máme dost peněz – tolik peněz, kolik potřebujeme pro svůj život a splněné sny, žijeme tak, jak si přejeme a vyprávíme si v té realitě, co kdo zažil, kde byl, jaký super obchod se mu povedl apod. Tohle bylo VELKÉ zrcadlo. Jen si to zkuste. Co vám to odhalí? Třeba:

 • Tohle já dělat nebudu, to je pěkná blbost, tohle teda ne….
 • OK, tak jo, jdu do toho. Aha, nějak mi to nejde přes pusu, vždyť já vůbec nevěřím, že to je reálný….
 • To je tak super! Normálně roztály mé vnitřní ledy a já si tu představu užívám….Všechno je možné! Je to P A R Á D A !!!

Miluji film Locika. Tohle je jedna z mých oblíbených scén….A skvěle dokresluje pocity kolem této hry. Nebo kolem snění obecně…

 

A co při hře zjišťuji:

To jsi vážně tak blbá, že se bojíš snít?

Jo, byla jsem. Odhalilo mi to hluboké, nejhlubší kořeny stylu:

 • Tohle se mi nikdy nestane.
 • Já si to nezasloužím.
 • Mě se to nikdy nesplní, to je jen pro jiné typy a povahy.
 • Nemám na to, musím být taková a maková, aby se mi mé “bláznivé” sny splnily.
 • Tohle je totálně mimo, cožpak takhle vůbec můžu uvažovat, po tomhle toužit?
 • Je to trapný, že chci tohle.
 • Jsem normálně snob, přát si takovýhle blahobyt.
 • Jsi marnivá, měla bys toužit po něčem ušlechtilejším.
 • Stydím se, že chci peníze.

Když začnete snít a uvěříte, že je to možné, všechno u vás se najednou změní. Je to jiná dimenze. Víte, že můžete. A strašně, ale strašně chcete. A když víte, že můžete, že to je pro vás a strašně chcete, tak pak se tohle promění v aktivitu. Začnete jak pes utržený ze řetězu hledat cesty, jak k tomu dojít, jak to udělat. Celý proces úvah a vaší práce se úplně, ale úplně změní. FAKT ÚPLNĚ. To, co jste dělali tak nějak z povinnosti, stereotypu, s chabou nadějí, že to snad vyjde, najednou dostává nový život a grády. Berete za to, jste draví a natěšení, chcete se prodávat a kašlete na image, hranice, limity, strach.

Všechno je to v hlavě. V našem nastavení. V tom, jaké jsme si dali nebo nedali limity. Hodně je to o tom, jaké limity nám určili rodiče, partneři, společnost. Mě celý život doprovází nezájem. Milionkrát za život jsem si řekla, že bych nikomu nechyběla, vůbec nic by se nestalo, kdybych tu nebyla, zmizela. Nikoho nezajímám. Tenhle program má objektivní a skutečné důvody, má, bohužel. Ale je skvělé, že dnes už vím, že je to jen program, který mohu trvale přeprogramovávat a jsem hodně vděčná, že hra 15minutový milionář mi nastavila nové zrcadlo a ukázala, jak moc mám tento kód v sobě. Zase jsem o krůček dál.

A víte, co se za poslední 4 dny stalo? Tohle jsou slova, která mi lidé SAMI OD SEBE napsali:

 • Máš něžné srdce, trošku unavené, ale stále láskyplné a sálající.
 • Celé se to rozjíždí, poskládám on-line kurz a udělám živé kurzy. Mohu si tě rezervovat jako technickou podporu?
 • Moc dekuju Verco.
 • Hezky pises.
 • Veroniko, tvůj příběh je teda uf pecka. Vážím si tvé upřímnosti, můžeš inspirovat spoustu lidí díky tomu, že se nebojíš jít se svojí kůží na trh. Moc se mi líbí tvůj postoj a tvoje obrovská odvaha nežít život, ve kterém ti není dobře. Zároveň cítím tvoji velkou touhu a vášeň v pomoci ostatním postavit se na vlastní nohy.
 • Tvl (promin) Verčo, čtu to …si se mnou mluvila ne, když jsi to psala. Tak jsem to dočetla a díky! Líbí se mi to a je to přesně to, co cítím.
 • Jéééj, Veru, si úplne skvelá! Veľmi ti ďakujem za tento post.
 • Je milé, že jsi napsala něco tak velmi nacítěného a povzbuzujícího. Díky moc! A dle nadpisu tvého blog.články zvolávám – “seru na negativní myšlenky, i tak chci víc” a i pro to veci dělám a ještě udělám.
 • Moc se mi líbí, jak je v článku obrázek barevný a v náhledu černobílý s tyrkysovou. Opravdu velmi elegantní.
 • Ahoj jsem máma a taky začínám podnikat. Líbí se mi vaše trefné texty. Děkuji.

A to je jen zlomek! Krásných textů, pochval a vyznání bylo za ty poslední 4 dny neskutečně mnoho. Jenže teď to vidím, cítím a nasávám. :-) Stačilo jen změnit něco v hlavě, otevřít se novému programu a začít vidět a být vděčná.

Mám svůj smysl, svoje poslání, mám co dát, mohu druhé obohatit, nejsem zbytečná. Ani nevíte, jak moc tohle pro mě znamená! A víte, co je ještě lepší. ZAČÍNÁM TOMU VĚŘIT! A chci, aby to ve mně rostlo, sílilo, aby mě to celé prostoupilo a já už nikdy nemusela o sobě a své hodnotě pochybovat.

Jestli se se mnou chcete spojit, udělejte to. Jsem tu pro vás a budu ráda. :-)

Já už se za své sny nestydím. Miluju se, miluju lidi kolem mě a těším se na den, kdy vám pošlu tu skutečnou pohlednici z 2měsíčních prázdnin v domku u moře.

Jaké máte vy sny? Věříte jim? Jste pro ně dost dobří? Chcete je?

Mám pro vás 2 domácí úkoly:

 1. Koukněte se na film Locika. Je jedno, jestli jste ho už viděli nebo ne, koukněte se znovu a sledujte červenou nit zvanou SEN.
 2. Zahrajte si 15 minutového milionáře a sledujte, co to s vámi udělá.

A na závěr mám pro vás jednu osobní větu, posílám vám ji z celého svého srdce. ♡ (Aj, slzy mi padají z očí.)

♡ ♡ NEBUĎTE BLBÍ A SNĚTE. SVOJE SNY SI ZASLOUŽÍTE, JSTE NA TO DOST DOBŘÍ. ♡ ♡

PS: Když tento článek dopisuji, získávám na své Facebook fanpage 1000 Fanoušků! Právě teď a v tuto chvíli. Děkuji.  ♡

 

Zaujal vás článek? Chcete vědět, až napíšu další? Ráda. Vložte e-mail a já vám dám zprávu.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já (Veronika Mašínová, Na Rybníčku 387, Liberec, IČ: 76391957) na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání článků a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře
 1. Renáta napsal:

  Skvělé, skvělé, skvělé!!

 2. Mona napsal:

  Ahoj Veru, krasné, opravdu. Nakopla jsi mě a rozpustila mé pochyby, které se zas začaly vkrádat poté, když už jsem se opravdu rozhodla pro změnu. Už nějaký ten čas na mě vyskakuješ v online světě a je úžasně motivující sledovat tvoji tvorbu a celkově tvoji cestu. Jsi silná žena. Díky za tebe. Jsi inspirací pro nás ostatní. M.

  • Veronika Mašínová napsal:

   Mončo, díky ♡ Je to moc příjemné číst. A každý máme své tempo, čas, jen je potřeba jít stále s vervou vpřed a nepochybovat o sobě, snít, být, žít, milovat se. :-)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů