Projekt nebo také edice Buď SAMOstatný je ucelený soubor sešitů, kdy každý jeden se věnuje konkrétnímu tématu a učí samostatně zvládnout danou věc. 


 


 

K jeho realizaci mě přivedlo naštvání se. Když už jsem po x-té slyšela od zasloužilých podnikatelů, když je někdo žádal o radu, jak to či ono udělat, větu: „Jo, Češi, to je národ přeborníků, kteří si kde co dovedou spíchnout na koleně, místo toho, aby to zadali odborníkům. Takže naše rada zní – zadejte to odborníkům. Najděte si lidi do týmu, kteří to budou umět.“ Takové a podobné rady mě prostě jednoho dne tak nakrkly, že jsem se rozhodla vytvořit projekt Buď SAMOstatný.

 

Vychází z principu, který sama žiji a který se věřím týká velké většiny podnikatelů. Nebo aspoň těch malých. A totiž to, že za monitorem svého PC sedíme sami. A o tom to je. Nemám peníze na to, abych kde co zadávala druhým lidem. Chci si mnoho věcí umět udělat sama, protože mě to zbavuje závislosti na druhých, čekání na to, kdy budou mít čas. A nedej bože, když potřebuji něco opravit nebo změnit! Opět volání a shánění odpovědného člověka.

 

Ano, tento projekt je náročný. Na čas. Na mě a mou ochotu se učit nové. Na mé nervy. Můj spánek. Je to ale i adrenalin. Nadšení, že jsem to zvládla. Schopnost věci ovládat a měnit třeba i podle nálady a momentální chuti. A ničím nenahraditelný pocit, že jsem prostě SAMOstatná.

 

Doba se mění. Pryč je čas, kdy webové stránky dělal IT machr za tučné peníze. Nerozuměli jste ničemu z toho, jak to tam funguje, dostali jste přístupová práva k několika málo funkcím, ale na většinu obsahu svých stránek jste se báli pomalu i jen podívat, natož do něho zasahovat. Ten udělal to a ten zas ono. IT machr, grafik, analyzátor, Facebookátor, Googlátor a co já vím, kdo další.

Můj přístup je jiný. Jsou věci, které i já zadám druhým lidem, ale je jich minimálně. Webové stránky jsou mým druhým domovem a mám je takové, aby mi na nich bylo dobře, věděla jsem, kde co mám, proč tohle funguje a k čemu to slouží apod. Mám takové, které zvládnu jednoduše ovládat, mohu je měnit a upravovat podle své potřeby a přání. Možná je to oproti honosným vilám jen „ubohý“ dvoupokoják, ale je můj a zvládám ho obhospodařovat vlastními silami.

Vzdělávám se. Zajímají mě marketingové rady a tipy. Neopomíjím doporučení současné doby. A tak mé stránky žijí. Třeba svůj e-shop jsem předělávala už několikrát. Podle toho, jak ke mně různé tipy a znalosti přicházely. A proč ne. Jsem totiž SAMOstatná 🙂

 

Jsem přesvědčená, že mnoho věcí ohledně svého byznysu a webových stránek - a je jedno, jestli to je blog, e-shop nebo nabídka konzultací či kurzů - zvládne každý, kdo nemá strach, je ochotný se učit a dát věcem svůj čas. Jen někdy prostě potřebuje návod, radu, nasměrování nebo geniální tip. Pokud to máte jako já a chcete ve své samostatnosti růst, budou vám sešity tohoto projektu velkou pomocí.

 

Sešity zpracovávají rozmanitá témata a pomáhají, abyste byly samostatní, mohli si spoustu věcí dělat sami a ušetřili tak své peníze. 

 

BAN 3

 


reference Z