Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Nedokonalé NĚCO je lepší než dokonalé NIC

13

Často si vybavím jednu větu: Nedokonalé něco je lepší než dokonalé nic. Sice zazněla v úplně jiné souvislosti, ale já na ni myslím kdykoliv je přede mnou nějaká výzva a já mám pocit, že na ni nestačím. Nebo, že se do ní nemohu pustit, prostě proto, že mi něco chybí, aby výsledek byl „odpovídající“ = v mé představě dokonalý. A tak to odložím a čekám, na lepší čas, lepší vstupní prostředky, mé lepší vybavení a co já vím, co ještě. A výsledek: nic.

 

 

Každý den se učím dělat věci navzdory náladě a situaci, občas něco odložím, jsem jen člověk :-), ale kdykoliv si uvědomím, že mě od činnosti odděluje ne nechuť, ale strach z nedokonalosti, pak se s tím snažím poprat.

 

 

Nejčastějším „démonem“ je srovnávání se. Porovnáváte svou verzi s druhými. Ono to může být velmi inspirativní a prospěšné, ale nakonec stejně dojdete k tomu, že si musíte ty věci udělat podle svého. Je spousta učitelů a vzorů, kteří ovlivní váš život. V nějaké části své podnikatelské jízdy si přiberete duchovního parťáka – třeba v podobě semináře, webináře, e-booku, on-line tréninku a pod. Načerpáte, učíte se. Ale pokud jste správně nastavení a zralí, pochopíte, že řídíte vy.  V byznyse dnešní doby je tak potřebné být autentický, sám sebou, být průkopnický a odvážný. A nebát se nedokonalosti.

 

 

A tak vám přeji: pusťte se do čehokoliv, co chcete, co vás posune dál, do věcí, které odkládáte, prostě jen proto, že nedokonalé něco je neskonale víc, než dokonalé nic. 


Kdo nevykročí, nikam nedojde.

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře
 1. Lubomír napsal:

  ..právě jsem dočetl přesné znění věty, kterou jsem napsal do kometáře v kurzu z 0 na 100.
  Jak se mohla stát nadpisem článku? Opařen či zmrazen opět přemýšlím o jejím významu…, v tento okamžik nemám dalších slov….., ty však určitě přijdou…

  • Veronika Mašínová napsal:

   Dobrý den Lubomíre,
   možná se Vám Vesmír snaží něco říct. Stojíte před nějakým rozhodnutím, výzvou, nevím, vy snad ano :-) Každopádně o vás ani vašem komentáři v kurzu z 0 na 100 nevím, myšlenka nadpisu je ale zásadní pro naše odhodlání jít do akce.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů