Nedokonalé NĚCO je lepší než dokonalé NIC

13

Často si vybavím jednu větu: Nedokonalé něco je lepší než dokonalé nic. Sice zazněla v úplně jiné souvislosti, ale já na ni myslím kdykoliv je přede mnou nějaká výzva a já mám pocit, že na ni nestačím. Nebo, že se do ní nemohu pustit, prostě proto, že mi něco chybí, aby výsledek byl “odpovídající” = v mé představě dokonalý. A tak to odložím a čekám, na lepší čas, lepší vstupní prostředky, mé lepší vybavení a co já vím, co ještě. A výsledek: nic.

 

 

Každý den se učím dělat věci navzdory náladě a situaci, občas něco odložím, jsem jen člověk :-), ale kdykoliv si uvědomím, že mě od činnosti odděluje ne nechuť, ale strach z nedokonalosti, pak se s tím snažím poprat.

 

 

Nejčastějším “démonem” je srovnávání se. Porovnáváte svou verzi s druhými. Ono to může být velmi inspirativní a prospěšné, ale nakonec stejně dojdete k tomu, že si musíte ty věci udělat podle svého. Je spousta učitelů a vzorů, kteří ovlivní váš život. V nějaké části své podnikatelské jízdy si přiberete duchovního parťáka – třeba v podobě semináře, webináře, e-booku, on-line tréninku a pod. Načerpáte, učíte se. Ale pokud jste správně nastavení a zralí, pochopíte, že řídíte vy.  V byznyse dnešní doby je tak potřebné být autentický, sám sebou, být průkopnický a odvážný. A nebát se nedokonalosti.

 

 

A tak vám přeji: pusťte se do čehokoliv, co chcete, co vás posune dál, do věcí, které odkládáte, prostě jen proto, že nedokonalé něco je neskonale víc, než dokonalé nic. 


Kdo nevykročí, nikam nedojde.

 

Zaujal vás článek? Chcete vědět, až napíšu další? Ráda. Vložte e-mail a já vám dám zprávu.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já (Veronika Mašínová, Na Rybníčku 387, Liberec, IČ: 76391957) na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání článků a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře
 1. Lubomír napsal:

  ..právě jsem dočetl přesné znění věty, kterou jsem napsal do kometáře v kurzu z 0 na 100.
  Jak se mohla stát nadpisem článku? Opařen či zmrazen opět přemýšlím o jejím významu…, v tento okamžik nemám dalších slov….., ty však určitě přijdou…

  • Veronika Mašínová napsal:

   Dobrý den Lubomíre,
   možná se Vám Vesmír snaží něco říct. Stojíte před nějakým rozhodnutím, výzvou, nevím, vy snad ano :-) Každopádně o vás ani vašem komentáři v kurzu z 0 na 100 nevím, myšlenka nadpisu je ale zásadní pro naše odhodlání jít do akce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů