Zákon pečiva aneb náplň pro každého

17

Snídaně do postele od nejmladší dcery

Máme s dětmi rádi sladké snídaně. Nedávno jsem koupila novinku, něco, co jsme ještě nejedli – plundrovo-tvarohový rohlíček. Protože se dětem ráno z postele nechce, mám většinou snědenou půlku snídaně než ony s ještě zalepenýma očima posedají kolem stolu. A nebylo tomu jinak ani toho rána. Pochutnávala jsem si na bohaté sladké náplni, zatímco můj syn začínal teprve jíst.

 

A po chvíli slyším: „Mami, tam není žádná náplň. Je to suchý. To je strašný.“

 

Můj syn teprve začínal a musel se nejdřív prokousat k té sladké náplni. Měl pocit, že ten suchý okraj je nekonečný, že určitě zabírá tak 2/3 celého rohlíčku, pak se přesunul k tomu, že tam určitě žádná náplň není a když jsem ho ujistila, že je, protože já se s ní právě cpu, tak přešel k tomu, že v tom JEHO rohlíčku prostě není. Začátky bývají těžké, někdy i složité, jsou tam činnosti, které nám nechutnají a nechceme je dělat. Máme mnoho výmluv, zkreslených představ nebo dokonce úplně mylných a špatných názorů. A máme taky jen dvě možnosti – vydržet nebo to vzdát. Když to vzdáš, nikdy se nedozvíš, o cos málem přišel. Vydržet je těžké, může být těžké. Tempo každého z nás je jiné. Ale to, co nám pomůže je, když máme někoho, kdo je dál, kdo už se „cpe tou náplní“ , kdo nám dokazuje, že tam fakt je a je i v tom mém „rohlíčku“.


Jestli jsi vykročil na cestě podnikání a jsi na začátku, nebo o něm uvažuješ, nebo podnikáš a aktuálně prožíváš krizi, jdi k těm, kteří mají „náplň“. Postav si ji před oči a začni se k ní prokousávat. Každým jedním kousancem jsi blíž.

A jestli jsi maminka na mateřské dovolené a láká tě ta vůně „rohlíčku“ a ještě sis nekousla tak začni třeba e-bookem VAŠE VSTUPENKA DO SVOBODY. :-)

 

Kdo nevykročí, nikam nedojde.

 

Zaujal vás článek? Chcete vědět, až napíšu další? Ráda. Vložte e-mail a já vám dám zprávu.

Vaše osobní údaje (jméno, e-mailová adresa) jsou u mě v bezpečí a budu je já (Veronika Mašínová, Na Rybníčku 387, Liberec, IČ: 76391957) na základě vašeho souhlasu zpracovávat podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání článků a dalších e-mailů ode mě, které se budou týkat souvisejícího tématu. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.


Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů