Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Moje zkušenosti s vyhledáváním na Airbnb aneb Jak jsem nám našla rodinnou dovolenou

Byla doslova zoufalá! Proseděla cca 8 hodin u počítače a výsledek nula nula prd. To přece není možný?! Věděla, že to tam někde je. Že někde na ni čekají výsledky, které hledá a potřebuje. Jenže se k nim nemohla dostat. Vzdala to kolem druhé ranní. Spala špatně, stále dokola si opakovala postup a hledala chybu. Kde je ten háček? V čem to vězí?…

Tak přesně takhle jsem prožila svoje první hledání rodinné dovolené na portálu Airbnb.cz. Věděla jsem, do jaké země chci jet, v jakém přibližně termínu i za kolik peněz. Jenže mi to vyhazovalo zcela neuspokojivé výsledky. Airbnb je skvělý portál, když chcete cestovat a hledáte ubytování. Najdete tam totiž přesně to, co si přejete a bude vám vyhovovat. Jen tam musíte umět správně hledat. :-D

To, že Airbnb nemá zrovna vychytaný vyhledávač, je známé. Já bych řekla, že je sto let za opicema a pro takhle velký server s nabídkami ubytování naprosto nedostačující. A jeho používání může stát spoustu hodin času a v závěru bez výsledku. Jako se to stalo mně. A protože věřím, že nejsem jediný člověk, který s tím mohl zápasit, podělím se s vámi o svoje zkušenosti, jak vyhledávat na Airbnb.

Jak účinně vyhledávat na Airbnb

airbnb zkusenost 1

 • 1
  Jazyk a měna
  V pravém dolním rohu si navolte jazyk a měnu. Já zvolila češtinu a CZK.
 • 2
  V horní části je hlavní filtr
  Kdekoliv, Kdykoliv, Počet hostů (přednastaveno 1 host). To jsou základní kritéria, která je třeba vyplnit. A u nich jsem udělala fatální chybu a nemohla se pak hodiny dostat k uspokojivým výsledkům.
 • 3
  Domovy
  Pod tím se přepněte na záložku Domovy neboli ubytování.
 • 4
  Podrobnější filtr
  Tady jsem využila nastavení Cenového rozpětí (kolik max jsem ochotná zaplatit za noc) a pak kolonku Další filtry. Tam můžete zaškrtnout např. zda považujete za důležité připojení k internetu, další vybavení ubytování, nebo třeba zda s vámi můžou cestovat domácí mazlíčkové.
 • 5
  Kdykoliv
  Kdykoliv mě hodně potrápilo. Zadávala jsem termín a to byla chyba. A to i přesto, že byl s velkou tolerancí. Moje zkušenost je - nevyplňujte nic. Já věděla, že chceme jet v červenci, proto jsem zadávala nějaké červencové rozpětí. Dostala jsem výsledky, které měli volno celý ten termín! Což ale bylo zbytečné, chtěla jsem jen některé dny z toho. Když jsem zadala přesný termín, přišla jsem o zajímavé výsledky, které měly volno třeba týden před, což by nám taky vyhovovalo. Zapeklité. Takže moje rada č.1 zní: NEVYPLŇUJTE KDYKOLIV. Resp. nechte pole prázdné. Překliknete se pak lehce u konkrétního výsledku do měsíce, který vám vyhovuje a kouknete se na aktuální volné termíny.
 • 6
  Počet hostů
  Určitě vyplňte. Je to užitečné, protože hned víte, že se do vybraného objektu fakt vejdete.
 • 7
  Kdekoliv
  Tam jsem udělala druhou chybu, protože jsem zadávala jen Itálie. Tím pádem jsem dostala výsledky všude a nevím proč, ale většina byla buď na Sicílii (chtěla jsem jet do severní Itálie a ne jižní) a nebo ve vnitrozemí (chtěla jsem na pobřeží). Orientovat se podle názvu lokace bylo pro mě nemožné, názvy městeček mi absolutně nic neříkali, takže jsem v prvním náhledu výsledku netušila absolutně, kde to je. Takže jsem jak pitomec rozklikávala jeden výsledek za druhým, sjela dolů, nechala načíst mapu a pak zjistila, že je to úplně mimo můj požadovaný region. Takže moje rada č.2 zní: vyplňujte Kdekoliv co nejpřesněji. (Upřesním za chviličku.)

  Až později jsem si všimla, jak funguje mapa vpravo vedle výsledků. To mi pomohlo v tom, že jsem přestala rozklikávat každý výsledek, viděla jsem totiž hned, kde je. Ono totiž stačí na zobrazený výsledek najet myší a v mapě se vám ukáže, kde to je. :-D

Airbnb zkusenost 2

Místo zadávejte co nejpřesněji

Mapu vpravo přímo na Airbnb si můžete pomocí znaménka plus v jejím horním levém rohu přiblížit. Najeďte si na oblast, kam přesně v dané zemi chcete jet a zapište do kolonky Kdekoliv název města v té oblasti a zemi. Já jsem např. napsala Lido di Jesolo, Itálie. Můžete samozřejmě použít i Google mapu nebo jinou mapu, kde si zjistíte nějaké přesné místo, název města. Důležité je napsat buď přesné místo, kam chcete jet nebo nějaké město v té oblasti.

Airbnb zkusenost 3

Teď už se blížíte cíli

Nyní jsem tedy měla, že chci jet do Itálie, přesnou oblast (díky jednomu městu v té oblasti, bez ohledu na to, jestli jsem trvala přímo na něm nebo jen na okolí), zadán počet lidí, které má objekt pojmout, upřesněno, že chci přijet s kočkou (domácím mazlíčkem) a cenové rozpětí, které jsem ochotná zaplatit. A voilá! Po 10 hodinách moření jsem měla výsledky přesně podle svých představ a potřeb. :-D

Nyní už jen stačilo si proklikávat, podívat se na bližší popis a vybírat. V detailnějším popise je nyní důležitá poslední věc. Protože jsem nezadala termín, zobrazily se mi všechny možnosti ubytování v dané oblasti. Ale nevěděla jsem, zda mají volno v červenci. A také cena, kterou jsem si zadala, sice platí, ale velmi často na měsíce mimo sezónu. Proto než jsem začala zkoumat detailní popis, jsem skočila na kalendář, tedy klikla na červené tlačítko Rezervovat a překlikala se na červenec (požadovaný měsíc, kdy jsme chtěli jet). A tam se často ukázalo, že nemají volno vůbec (vše vyprodané) nebo se klikem na některý den cena výrazně zvedla.

airbnb zkusenost 4  airbnb zkusenost 5

Přiznám se, že tohle mi ale nevadilo. Dostala jsem se díky nezadání termínu k relevantním a velmi často moc dobrým výsledkům a přestože jsem spoustu výsledků musela zavřít, že nebyl termín nebo moc vysoká cena v mnou požadovaném termínu, i tak mi jich zůstalo k výběru dost na to, abych si fakt vybrala. :-)

Jedeme

A vybrala jsem si. Přesně v oblasti, kam jsem chtěla jet, domek kousek od pláže, kam jsme se pohodlně všichni vešli a mohl s námi cestovat i Džíno (náš kocourek). A to vše za super cenu a na počet dní, který jsem chtěla. A dokonce i tehdy, že jsem hledala už hodně pozdě, co se týče hledání rodinné dovolené (na začátku června).

 

Moje zkušenost s hledáním na Airbnb nakonec dopadla dobře, i když jsem to skoro vzdala. Pro příště už budu chytřejší a rychlejší. A na to příště se už hodně těším. Ten pocit, že můžete jet kamkoliv, je totiž krásný. :-)

Shrnutí

 1. Do pole Kdekoliv zadejte místo, kam chcete cestovat, co nejpřesněji
 2. Pole Kdykoliv nevyplňujte.
 3. Počet hostů navolte.
 4. Zadat cenové rozpětí je užitečné.
 5. Další filtry použijte podle potřeby.
 6. Sledujte mapu vpravo.
 7. V detailu výsledku klikněte na tlačítko Rezervovat, otevře se vám kalendář, proklikejte se na požadovaný měsíc svého cestování. Klikněte na datum a zkontrolujte cenu.

 

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů