Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Mami, já nevím kde mám…aneb objevení Mraku

15

Ta k přesně v duchu těchto otázek se neslo dnešní ráno. „Mami, já nevím, kde mám tělocvik.“ „Je od minulého čtvrtka na přezouvací lavici.“ „Mami, já nevím, kde mám svetr.“ „Zůstal od včera ležet na pračce.“ Když jsem o pár dní později sama sobě položila otázku: „Já nevím, kde mám tu fotku se žlutým šátkem,“  měla jsem tu smůlu, že tu nebyl nikdo, kdo by mi odpověděl a rychle mě navedl správným směrem.

 

Proč je dobré mít Cloud:

 

Svoji práci mám „roztahanou“ na 3 počítačích. Když jsem s podnikáním začínala, měla jsem úplně starý PC, který jsem musela po 2 letech vyměnit. Tenkrát jsem si dopřála a koupila All in one. Slouží dodnes a hodně věcí je v něm uloženo. Pak jsem si pořídila Notebook. Dnes používám k práci doma už jen jej. A třetí počítač mám v kanceláři. Onu fotku se žlutým šátkem jsem našla v All in one. K něčemu to hledání ale dobré bylo. Prošla jsem u toho tolik složek, že jsem až žasla, co kde mám za poklady. A došla jsem k jednomu poznání: udělala jsem chybu, že jsem hned od začátku nepoužívala Cloudy, které jsou přístupné odkudkoliv a člověk má tak veškerou práci, fotky, dokumenty na jednom místě. 

 

Kdybych důležitost a přínos odhalila hned na začátku podnikání, byl by dnes scénář úplně jiný: „Kde mám tu fotku se žlutým šátkem?“ „Přece v Cloudu!“ Moje rada zní: naučte se jej používat hned na začátku, usnadní vám práci.

 

Co je to Cloud a kde ho hledat:

 

cloud

A pro ty, kdo třeba netuší, o čem je řeč. Cloud je z angličtiny a znamená v překladu mrak. Jde o to, že máte někde svůj „mráček“, který patří jen vám. Malé mráčky jsou zadarmo a můžete na ně dát je omezené množství věcí. Velké mraky jsou za úplatu, ceny jsou většinou podle pronajatých GB. Můžete mít i obrovský mrak, dnes to není žádný problém. Ke svému mraku se dostanete odkudkoliv, potřebujete jen připojení na internet. Váš mrak má nějakou internetovou adresu, na kterou přejdete, přihlásíte se a jste uvnitř.  

 

Nejznámější Cloudy:

 

  1. Google cloud – zdarma dostanete 15 GB prostoru, můžete tam nahrávat fotky, videa, složky. Můžete také přímo tam vytvářet dokumenty, tabulky, formuláře nebo prezentace. Můžete je také sdílet s ostatními. Další prostor si jednoduše dokoupíte.

  2. OneDrive – cloud společnosti Microsoft. 15 GB zdarma, ostatní platí jako u Google, ceny za dokoupení dalšího prostoru má malinko vyšší.

  3. MEGA – 50 GB prostoru zdarma (to už je celkem velký mráček). Nevýhodou může pro některé uživatele být anglické prostředí (není česky). Opravuji: po registraci a zřízení free účtu máte vpravo nahoře Menu a tam zvolíte Language (jazyk), vyberete češtinu a máte to česky :-)

 

Já používám Google. Najděte si ten svůj mráček a naučte se ho používat hned na začátku, hodně vám to usnadní.

 

Kdo nevykročí, nikam nedojde.

 

 

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů