Tohle mi dalo zabrat :-) Jsem přesvědčená, že všechny informace o kurzu potřebují být přehledně soustředěné na jednom místě a ne tak, jak to máš nyní na 120 :-). Tuhle stránku musíš vybudovat komplet novou, informace pro to máš všude možně. Vypracovala jsem ti osnovu, co všechno a v jaké posloupnosti tam má být tak, aby to mělo logiku, pochopil to člověk jako já, bylo mu jasné, co ho čeká s tebou na kurzu i co ho čeká potom na SPS. Když bys chtěla, abych ti ji udělala, dej mi vědět, zvládneš to myslím i podle této osnovy, jen je potřeba se jí držet a mít stále na paměti důraz na přehlednost a dodání správných informací ve správnou chvíli. Takže :-):

1) EMOCE

To je první část tvé prodejky - http://damazakormidlem.cz/kurzy-pro-zeny/ Doporučila bych ji trochu zhustit, zkrátit, méně roztáhnout, protože celkově tahle nová stránka bude dost dlouhá a tady je největší prostor pro zhuštění, zkrátka bych byla prostorově méně velkorysejší. Tedy vše až po tu část....což znamená Proškolení z teorie, Praktický výcvik na lodi, Ověření praxe, Zkouška.

Vyhodit termín a počítadlo!! Termíny budou až na tom správném místě, nikdy ne tady a ne dřív :-).

2) PROČ SE MNOU

To tam máš v té části Náš příběh je váš příběh + Poděbrady. Školíš ty, proč Iveta, vidíš, zase nevím, jakou v tom hraje roli, to je v pohodě. To je celkem OK tato část. Osobně bych tam dala úvod z e-booku Kurz VMP přehled oprávnění, tohle se mi fakt líbí: Mám mnohaleté zkušenosti s plavbami na řekách ČR. Sama jsem majitelkou motorového člunu. Aktivně se podílím na rekreační plavbě. Voda a život na lodi jsou mou vášní. Bude mi ctí, budu-li mít možnost vás připravit ke složení zkoušek na Státní plavební správě. Tedy druhá zóna je PROČ SE MNOU.

3) DRUHY KURZŮ

Nástřel, perfektní a jasné je to zpracování v E-booku Přehled oprávnění strana 3, to bych teda fakt sem dala.

Plus JASNÁ VÝZVA, TAK JASNÁ, ŽE SI TO STÁHNE KAŽDÝ HNED JEŠTĚ NEŽ BUDE ČÍST DÁL, že si musí stáhnout e-book Kurz VMP přehled oprávnění. MUSÍ. Tady a teď. Jindy už ne. Tady. A teď. Musí. Chápeš :-). Tady a teď si ho prostě stáhnou a ty jim to musíš jasnou nekompromisní výzvou přikázat :-).

POZOR: Tak jak máš stahování nastaveno nyní, je fakt hodně špatně. Odešla jsem z prodejky na tvou děkovací stránku a já věděla, jak se vrátit, ale jiní by mohli mít dost problém a máš po zákazníkovi. V případě stahování tohoto e-booku zde na prodejní stránce bych navrhovala nechat stahování v pop up okně, tak jak to máš teď, ale nenastavovala bych odkaz na děkovačku, ale nechala tam naběhnout děkovací SE okno, které pak zavřou. Nejsem si teď jistá, zda to tak bude fungovat, musela bych testnout. Kdyby jo, pak bych si asi uděla zvláštní formulář pro tuhle prodejku, kde by bylo nastavené to SE děkovací okno a ne přesměrování na děkovačku. To přesměrování na děkovačku je ale vhodné na této stránce - http://damazakormidlem.cz/zdarma/ a protože u formuláře můžeš nastavit buď SE děkovací okno nebo vlastní děkovačku, tak proto mluví o 2 formulářích, protože a každé stránce potřebuješ jiné děkování.

4) ČASOVÁ NÁROČNOST KURZŮ

To ze strany http://damazakormidlem.cz/vmp/ -

Časová náročnost kurzů:

 • VMP kategorie M a M 20
    základní část
    sobota 8:00 - 12:00, 13:00 - 15:00
 • MPZ kategorie C příbřežní plavba na moři

doplňková část

sobota 15:30 - 17:00

 • Plachetnice kategorie S a S 20
    doplňková část
    neděle 8:00 -10:30
 • Cvičné plavby, ověřování praktických dovedností

neděle 11:30 - 16:00

 • Přibližně po 45 minutách jsou krátké přestávky.
 • V průběhu kurzů je vymezen dostatečný prostor pro vaše dotazy.
 • Časy se mohou měnit v závislosti na počtu účastníků a zájemců o jednotlivé kurzy.

5) JAK KURZ PROBÍHÁ

Tak jak to máš nyní na prodejce bych zrušila a rozdělila tuto část do 3 logickcýh prvků:

a) TEORIE:

 • Připravíme vás ke zkouškám na Státní plavební správě srozumitelnou formou, vůbec nevadí, že nemáte předchozí zkušenosti. Seznámíte se s plavebním provozem, naučíte se pravidla plavby, technické základy a základy první pomoci. V den nástupu na kurz od nás dostanete skripta na stylové flashce se všemi teoretickými otázkami, ze kterých pak budete na Státní plavební správě dělat zkoušku. Rozsah teorie je dle vámi zvoleného druhu kurzu.  [Asi nějak takto. :-)] - klidně bych doplnila obrázkem té flasky.
 • Aby vám teorie lépe šla, dostanete od nás v průběhu školení zdarma studené občerstvení a k volné konzumaci bude voda, káva a čaj. 

b) PRAXE:

 • Dostanete čtyřhodinový výcvik na motorovém člunu, při kterém se naučíte odplouvání, obraty, přistávání, vyvazování, proplouvání plavební komorou a záchranu tonoucího. Výcvik bude zakončen zkouškou - získáte Ověření praktických dovedností při vedení malého plavidla kategorie M nezbytné pro složení zkoušky na Státní plavební správě. (Pořád mi není jasné, kde vezmou to oprávnění S, když ty to neděláš.)
 • Seznamte se s podrobnými informacemi  - Osnova praktickcých zkoušek (tak jak to tam máš teď)

c) RELAX - aneb, jak využít volný čas, ve smyslu i na to jsem mysleli a nabízíme vám to a to. Tady by mělo být to, co zatím nechápu, ta marina, plavba, fyzioterapeutka. Lépe bych komunikovala, jak to probíhá.

 

 A ideální by bylo zde i doplnit fotkama z kurzů, které už proběhly.

Udělala bych tu nějaký závěr, vrátila se k prvotním EMOCÍM, že to bude skvělý víkend, kdy odstartují změnu života (dělání si řidičáku na loď), ale že to nebude jen teorie a makání, ale že si to i společně užijeme a tak. Něco v tom smyslu, krátký milý snový text :-).

6) REFERENCE

Našla jsem jen jednu, pokud máš nějakou další nebo můžeš získat, bylo by to super, aspoň dvě by to chtělo.

7) CO OBSAHUJE A NEOBSAHUJE KURZOVNÉ

 • Při prezentaci obdržíte skripta a kompletní testové otázky vč. vyhodnocení. Všechny materiály dostanete v elektronické podobě, je tedy vhodné si vzít s sebou na kurz notebook.
 • V průběhu konání kurzů je připraveno studené občerstvení. K volné konzumaci je voda, káva a čaj. 
 • 4 hodiny také strávíme společně na člunu při praktické části.
 • Kurzovné NEOBSAHUJE stravování a ubytování.
 • Rády (nebo ráda, jak to bude na prodejce prezentovat, jestli je to tvoje školení nebo s Ivetou..) vám ho zajistíme. A následuje nabídka.

Je na zvážení, zda tu nabídku stravy a ubytování dávat do toho pop up okna a i s objednávkovým formulářem. Asi nee. :-) Lepší by bylo udělat tu řádek s nabídkou Stravy a Ubytování a upozornit, že si ho budou moci objednat v rámci objednávky kurzu. A tam bych do objednávkového formuláře zahrnula položku Chci ubytování a dala tam nějakou zálohu, třeba 500 Kč.

Tady bych jim zároveň s nabídkou stravy a ubytování dala právě tuto informaci. Že zaplatí zálohu 500 Kč a že se s nimi po odeslání objednávky pak spojíš a domluvíte podrobnosti.

Pokud zálohu vybírat nechceš (nevím, jak tohle zajišťování ubytování u tebe přesně funguje), tak bych stejně dala do objednávkového formuláře položku s nulovou cenou Objednávám ubytování nebo Chci ubytování, abys věděla.

Proč: Tady je totiž problém, že teprve čtou prodejku, vstřebávají kvantum informací a mají se najednou rozhodnout, že chtějí ubytování a i si ho objednat. To nejde. Ať si ho objednají v rámci objednávky, když vědí, že kurz chtějí a došli k tomu, že ubytko by brali zařídit přes tebe.

8) CO SEBOU NA KURZ

Je to podobné jako u auta, proto pár nezbytností ještě potřebujete:

přihlášku, fotku a lékařský posudek 

Ale to pro vás  nejsou překážky.

+ ty Podrobné informace, může i zůstat, jak to máš teď v tom pop upu.

9) CO BUDE DÁL PO ABSOLVOVÁNÍ KURZU

Po absolvování kurzu budete mít všechny materiály pro teoretické složení zkoušky a budete jim rozumět. Budete mít také složenou praktickou zkoušku, bez které byste se ke zkoušce na Státní plavební správě ani nedostali. Přesto ještě budete potřebovat nějaký čas pro vstřebání nabitých informací, učení se a zopakování teorie.

Proto doporučujeme si po absolvování našeho kurzu  dát časovou rezervu nejméně 2 týdny než půjdete ke zkoušce, abyste si látku mohli ještě sami dopilovat.

 1. Vyzkoušejte si vzorové testy autentické s těmi, které jsou k dispozici při zkoušce. Budete přesně vědět, zda jste již ke zkoušce připraveni.
 2. Na stránkách Státní plavební správy si vyberte pro vás optimální termín zkoušky a oznamte nám ho (e-mailem, telefonicky).
 3. Dokumenty, které jste nám předali v rámci víkendového kurzu (žádost, lékařský posudek...) doplníme o tento termín a na zkoušky vás přihlásíme. Odpadá vám tak jakákoliv starost, vše zařídíme za vás. Termín zkoušky nám dejte vědět nejpozdějí 10 dnů před jejím začátkem.
 4. Dostavte se na zkoušku na Státní plavební správě v objednaném termínu.

10) JAK PROBÍHAJÍ ZKOUŠKY U STÁTNÍ PLAVEBNÍ SPRÁVY

Zkoušky probíhají formou testu za pomocí počítače.
Na výběr máte ze tří možností. Správnou možnost zakliknete.
Nejprve je nutné složit povinnou zkoušku VMP.
Po jejím úspěšném složení můžete následně složit i zkoušku MPZ a plachetnice.

Základní část Vůdce malého plavidla (VMP) určená pro kategorie M a M20 obsahuje 5 testových listů po 7 otázkách, celkem 35 otázek. Otázky jsou vybrány z otázek z předmětů plavební provoz, základy techniky a základy první pomoci. Doba na zpracování testu je maximálně 30 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč „vyhověl“, dosáhl-li nejméně 30 bodů.

Zkouška pro oblast C MPZ – příbřežní plavba na moři: je určena pro držitele alespoň kategorie M nebo M20, volitelně S nebo S20. Test obsahuje 4 testové listy po 7 otázkách, celkem 28 otázek z předmětů mezinárodní námořní právo a předpisy (vybrané paragrafy zákona č. 61/2000 Sb., vybraná pravidla Úmluvy o mezinárodních pravidlech pro zabránění srážkám na moři – COLREG 1972), základy navigace a značení mořských vodních cest – systém IALA, základy meteorologie, základy bezpečnosti a záchrany života na moři. Doba na zpracování testu je maximálně 25 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč „vyhověl“, dosáhl-li nejméně 24 bodů.

Doplňková část Plachetnice určená pro kategorie S a S20 obsahuje 2 testové listy po 7 otázkách, celkem 14 otázek. Otázky jsou vybrány ze souboru otázek ze základů konstrukce plachetnic, teorie plavby plachetnic a techniky plachtění. Doba na zpracování testu je maximálně 10 minut. Test je hodnocen počtem bodů, za každou správnou odpověď je přidělen 1 bod. Uchazeč „vyhověl“, dosáhl-li nejméně 11 bodů.

Pokud žadatel při zkoušce neprospěje, má možnost vykonat opravnou zkoušku v následném zkušebním termínu, nejpozději však do čtyř měsíců od podání žádosti. Po čtyřech měsících je třeba podat novou žádost, včetně všech aktualizovaných dokladů. Bližší podrobnosti o organizaci zkoušek vůdce malého a rekreačního plavidla viz Informace o organizaci zkoušek vůdce malého a rekreačního plavidla.

Pokud jste si ještě nestáhli Přehled oprávnění, pak možná úplně nerozumíte kategoriím výše. Stáhněte si ho nyní, aby vám bylo vše jasné.

A tady bych dala znovu to stažení - viz bod 3 - DRUHY KURZŮ.

 

11) SHRNUTÍ

Tady bude znovu vše, o čem doteď četli tak, aby to chtěli. :-) Teda všechno, co dostnou - podle toho, který kurz si vyberou. Jak máš tohle, ale chtělo by to víc s přínosem na zákazníka a trochu lákavěji ;-).

 • kompletní teoretickou průpravu pro zvládnutí testů na Státní plavební správě
 • čtyřhodinový výcvik na motorovém člunu
 • oprávnění ovládat malou plachetnici (pokud si tento dopňkový kurz objednáte)
 • oprávnění plavit se na moři do vzdálenosti jedné námořní míle od břehu (pokud si tento dopňkový kurz objednáte)
 • kompletní studijní materiály
 • vypracované testové otázky pro snadnější studium
 • vyřízení administrativních záležitostí
 • občerstvení po dobu kurzu

Zmínila bych, že mají možnost nechat si zařídit ubytování.

Plus ten relax, který nechápu, ale je to něco navíc, co si taky můžou objednat.

12) BONUSY aneb to není vše

Tady by měly být konzultace a e-book zdarma.

Moc nám záleží na vašem úspěšném složení zkoušek....A nabídka konzultací.

Ebook Proplouváme plavební komorou bez stresu v 10 bodech pro každého, kdo objedná kurz VMP.
Bonus ocení ti z vás, kteří se chystají k ověření praktických dovedností.
Proplouvání plavební komorou je součástí osnovy. Je třeba doplnit, jak ho získají - že je nahraný na té flešce se skripty, kterou obdrží v den nstupu na kurz + já bych jim ho teda dávala i rovnou po zaplacení objednávky (pokud to tak uděláš, tak jim zde napíšeš, že jim příjde na mail po uhrazení objednávky).

13) TERMÍNY

Ano, termíny až teprve tady. Proč. Protože to zabiješ, když uvidí hned na začátku, že je po termínu. A to nechceš. Chceš v nich vzbudit zájem a potřebuješ jim předat informace, který ten zájem pomohou vzbudit. Takže jen ať si všešchno pěkně pročtou, ať zatouží po změně v životě, ať chtějí řidičák na loď, ať pochopí, co to obnáší, ať se seznámí s tebou a tvou péčí a pomocí k tomu všemu. A teprve pak ať hledají termín, který už hledat budou chtít. :-)

Tohle místo si musíš hlídat. Pokud je termín vypsaný, bude tam aktivní a bude také aktivní odkaz na objednávkovou stránku. Pokud ale termín není vypsaný, je po termínu, tak tahle oblast se změní. Bude zde krátké info o nejbližším proběhlém kurzu (tedy nyní by to bylo 5.-6.11.) a k tomu pár foteček. A bude u toho FORMULÁŘ, kam se zapíšou, pokud mají zájem a chtějí vědět, kdy bude další kurz.

Takže buď tu bude termín kurzu a možnost si ho objednat a nebo tu bude info o proběhlém a možnost se zapsat na další.

14) CENÍK

Ceník jsem koukala, že máš zpracovaný 2 způsoby, jinak přímo na prodejce a jinak na této stránce - http://damazakormidlem.cz/kurzy-vmp/cenik-kurzu/ Jak to uděláš, tak to bude, zkrátka zde jsou ceny kurzů. A tak, aby to bylo jasné.

13 a 14 lze přehodit, jak to budeš cítit.

15) GARANCE

Kdyby se náhodou stalo, že si kurz musíte ještě rozmyslet nebo odložit na později, do 30 dnů od zaplacení bez okolků vrátíme peníze.

16) OBJEDNÁVKA

Tlačítko na objednávkovou stránku. To je tato - http://damazakormidlem.cz/kurzy-vudce-maleho-plavidla/ Tu by chtělo přejmenovat - viz níže a taky teda předělat, dát tam nějaký text nahoru, znovu zmínit garanci  a možnost tě kontaktovat s dotazy a nejasnostmi apod.

Objednávkové tlačítko bych dala min 2x i v průběhu stránky, hodilo by se možná za Reference a nevím, prostě aspoň 2x ho tam mít.

Stránky, které se zcela zruší, tedy přestanou zobrazovat na webu:

http://damazakormidlem.cz/kurzy-vmp/

http://damazakormidlem.cz/terminy/

http://damazakormidlem.cz/kurzy-vmp/cenik-kurzu/


http://damazakormidlem.cz/kurzy-vudce-maleho-plavidla/ - potřeba přejmenovat na Objednávku kurzu a bude možné se na ni dostat jen a pouze z prodejky, tedy ne bez přečtení informací. Ta tedy zůstane k použití, ale nebude v menu ani nikde volně na webu přístupná.