Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Jaký byl pro mě rok 2015?

3

Bilancovat uprostřed roku je trochu netypické, ale ti, kteří mají e-shop a k tomu min. jedno dítko (mám tři) školou povinné, vědí, že od září už nebude na nic čas a bilancovat pak na jaře vyjde asi nastejno :-)

Tento rok byl v mnoha ohledech převratný a přinesl do mého profesního života mnoho změn a nových věcí. Začalo to v únoru, kdy jsem si zakoupila a nastartovala kurz Stáni Mrázkové Podnikání z pláže. Možná je pro někoho název zavádějící a představí si pod ním leháro na pláži a kybicování poddaných na dálku. Ale tak to není. Za tímto projektem je práce, často usilovná, ale také – a to především – myšlenka volnosti a svobody. Na práci odkudkoliv, třeba i z pláže. A aby to fungovalo, musíte znát určité know-how a používat správné nástroje, aby byznys fungoval tzv. automaticky. Tedy abyste vydělávali peníze prodejem i ve chvíli, kdy si užíváte života. Ano, koncept podnikání z pláže vám dává vedle svobody i čas – na život. Jaký vy chcete. Po kterém toužíte. A to se mi líbí. Proto jsem si kurz zakoupila. Co všechno mi dal a co jsem jím získala, si můžete přečíst v mém předešlém článku.

Od té chvíle nic není stejné. Vzpomněla jsem si, jak jsem vloni v létě při slunění snila o tom, že bych měla svůj vlastní pasivní příjem. Tento rok se sen stává skutečností. Sice tu svou pláž spíše teprve tuším než že bych na ní již žila, ale znám cestu, vím, jak na ni dojít a také vím, že všechno má svůj čas. Ani košatý strom nevyroste přes noc. Nevyroste dokonce ani za pár měsíců. Všechno je to o správném časování.

O co vše se tedy za těch pár měsíců (únor až srpen) rozrostl můj život? Je to až neskutečné:

  • absolvovala jsem zmíněný kurz (a že to byla celkem makačka) a získala 3.místo v plážové výzvě.
  • dala jsem vzniknout projektu DOBRÝ ZAČÁTEK, který se zaměřuje na podnikatele a dává jim povzbuzení do jejich byznysu. Jeho součástí je  e-book zdarma 3 tipy, jak získat náskok hned na začátku podnikání a e-book 4 PILÍŘE ÚSPĚŠNÉHO BYZNYSU aneb Z podnikatelské ztráty k milionovým obratům, který odhaluje mé know-how na úspěšné podnikání a dělá mi radost, protože vím, že je skutečnou pomocí všem, kdo chtějí podnikat smysluplně a úspěšně.
  • vznikl také druhý projekt a to SAMOSTATNÝ PODNIKATEL, který sdružil ke spolupráci mnoho dalších podnikatelů a vzniká Virtuální škola podnikatelské samostatnosti.
  • získala jsem spoustu cenných přátel na Facebooku
  • velmi mě potěšilo osobní pozvání do skupiny matek samoživitelek a zájem o můj osobní příběh.
  • mnohem víc chápu, že každý den má dost svých starostí a je s prominutím úplná blbost dělat si starosti o zítřek a bát se proto žít dnešek. Jak se zpívá v písničce Žijeme len raz, prave tu a prave teraz.
  • pomohla jsem své 13leté dceři založit vlastní internetové stránky a motivuji ji vytvářet první obsah. Jde to díky skvělým produktům jakým je třeba Mioweb  a díky němu zvládne mít a ovládat své stránky i „malé“ dítě.
  • přehodnotila jsem některé věci ve správě svého hlavního e-shopu Obuv-botky.cz, učím se analyzovat a investovat do toho, co přináší peníze a nevycucává mě to.
  • seznámila jsem se s několika úspěšnými lidmi a získala od nich rozhovor. Je velmi cenné učit se od druhých a ještě cennější od těch, jejichž názory a pohled na svět vám je blízký. A tak můžeme čerpat od Mária Roženského nebo Saši Fryče a těšit se další jako je Stáňa Mrázková nebo Zdeňka Neméthová.
  • taková třešnička, která potěší, je třeba i v podobě kontaktu a přátelství s maminkou Teri Blitzen (o Teri píši více v tomto článku) – Janou Hodanovou, která má šikovnou dcerku a je sama úspěšná a šikovná maminka. 

Mám radost. Když si sama sebe představím na začátku února jakoby s prázdnou náručí, pak na konci srpna mohu právem cítit spokojenost. Mám své starosti i bolesti, dnes a denně se na mé cestě objevují menší či větší klacky, které mi ztěžují cestu vpřed. Někdy jsou tak velké, že mě zastaví a snaží se mi vnutit pocit ztracenosti a beznaděje. Ale nakonec pokaždé objevím cestu, která za ně vede. A i když si stále nesu dost věcí z minulosti, které ovlivňují mou přítomnost, trápí mě a na některé zatím nemám uspokojivé řešení, NEVZDÁVÁM SE. Dívám se na každý den očima vděčnosti a úspěchu. Vidět úspěch ve špatném dni třeba jen v tom, že jsem ráno vstala, postarala se o děti a odeslala balíky zákazníkům. Každý celek se skládá z detailů a každý den v životě má svůj význam a krásu. Jednou se na obraz svého života podívám a řeknu si: „Ano, povedl se.“ A rok 2015 bude jako jeden jeho kousek a bude určitě plný nových a netypických barev. Jaký je ten váš rok 2015? Umíte se dívat očima vděčnosti a úspěchu? Práve tu a práve teraz? 

 

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů