Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Co jsem se naučila od dvou významných info podnikatelů aneb MAGNETICKÝ WEB versus PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE

11

Dneska poruším své pravidlo (myslím, že ho v budoucnu poruším ještě několikrát ;-)), že nový článek vychází každé pondělí jednou za 14 dní, protože prostě mám potřebu tohle napsat. 

 

Podnikání je výzva od začátku do konce. Nikdy nejste v bodě, že si řeknete: „Mám to za sebou.“ Mnohokrát si řeknete: „Zvládl jsem to. Dal jsem to.“ Ale pořád jste na cestě a pokračujete. Součástí cesty zvané Byznys drive, je mnoho křižovatek, odboček, výmolů, zastávek (delších nebo kratších podle toho, jak člověk zrovna může nebo chce), kopců a „zkopců“ apod. 

 

Nedílnou součástí Byznys drive je vzdělávání se. Člověk se potřebuje učit od druhých. Přijímat nové podněty a informace. A že jich všude kolem je! Je jen otázkou času, kdy se vám začne přehlcovat e-mailová schránka mnoha podnětnými info maily.

 

Zkraje tohoto roku jsem se dostala do úplné averze vůči celému info byznysu.  Známí info podnikatelé vytvářeli obrázek fungujícího podnikání pro všechny. Stačí JEN mít jejich knihy, tréninky, programy, účastnit se jejich webinářů….Mraky osvědčených rad, za které zaplatíš. Fungují, však oni jako úspěšní podnikatelé, jsou toho důkazem. Do toho výborně koresponduje myšlenka Tomáše Lukavce, který říká: “ Dřív než do něčeho investuješ svoje peníze, NAPIŠ si 10 způsobů, jakým se ti ta investice vrátí. Když nevíš, nekupuj to.“ Není to úplně blbá rada :-)

 

Musela jsem se zastavit. V hlavě se mi rozsvítilo výstražné STOP! V e-mailové schránce jsem postupem času vybudovala výborný systém na třídění a archivaci info mailů a složka MARKETING narostla během roku do úctyhodných rozměrů. Z fráze: „To si přečtu později„, se stalo: „Jé, to tu mám taky?“ Bylo potřeba si přiznat pravdu. Stala jsem se dokonalým shromažďovatelem informací s tím, že do praxe jsem převáděla jen mizivé množství. I teoretické poznávání a znalosti mají své místo. A mělo by být PŘESNĚ vymezené. V mém případě se z teoretických znalostí stal pěkně tlustý chlapík. Byl čas na drastickou dietu.

 

To jsem ovšem ještě nevěděla o kamarádovi zvaném Štrašidlák vlakový. Tenhle skřet, hluboce usazený kdesi v mé hlavě, znenadání začal vyskakovat s hláškama typu: „Nemůžeš přestat přijímat info od špiček v této republice. Potřebuješ je. Internetový svět se rychle mění. Ujede ti vlak!

 

Zabít ho, to je jediná možnost.

 

planningAverze, rozladění a nechuť vůči info marketingu, kde jsem nabídku na jeden program dostala třeba 7x, protože jeden doporučuje druhého, byla v té době u mě prostě velká. Zároveň ke mě přicházela smršť stále nových a nových programů zdarma nebo za peníze. Byla jsem dušená. A řekla jsem si STOP. Pochopila jsem, že ve skutečnosti žádné další informace nepotřebuji. Ne teď. Že je čas na něco úplně jiného. Čas KONAT. Přenést to, co vím, do života. Proměnit virtuál v realitu.

 

Nastoupila fáze naprostého zoufalství. TOLIK HODNOTNÝCH INFORMACÍ, kdy by si minimálně každá druhá zasloužila implementaci do mého byznysu. Výsledek: NIC. Ochromení. Najednou jsem nevěděla, kde začít. Následovala fáze trhání si vlasů a poznání, že doživotní přístup ke kurzu nic neřeší. Vybrala jsem z toho množství informací jednu, od které jsem chtěla začít s tím, že to bude hračka. Aspoň tak to prezentují. Nastavíte za chvíli. Místo slibovaných pár jednoduchých kroků mě to stálo 3 dny a 2 noci. Vlasy jsem si rvala z toho, že bylo jasné, že tu hromadu, co mám před sebou, prostě nedám.

 

Shrnutí: Od fáze SBĚRU a dokonalé SELEKTACE, přes fázi STOP – konec ZAHLECENÍ, je třeba začít uvádět poznané do PRAXE, jsem skončila ve fázi NENÁVIDÍM celý info marketing.

 

Nebyla jsem schopná přijímat žádné další informace. Nabídky knih, kurzů, webinářů (bylo fuk, zda zdarma nebo za peníze) jsem prostě mazala. Byla jsem OCHROMENÁ. Věděla jsem, že takhle to dál nejde. Potřebovala jsem se pohnout z místa, začít něco KONKRÉTNÍHO dělat, ale nějak to nešlo.  To byl leden 2015.

 

A v té době Stanislava Mrázková vydává knihu PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE. Samozřejmě že mi přišel e-mail s nabídkou jen za poštovné. A samozřejmě mi přišel x-krát a opakovaně (to abych nezapomněla). MAZALA JSEM TO. Když mi koncem ledna (možná už začátkem února, časové zařazení není moje silná parketa) můj táta oznámil, že si koupil super knihu, byla jsem zvědavá. To bych si docela přečetla, když se mu líbí. Tak mi ji donesl. To snad ne! MRÁZKOVÁ! Se svýma plážema. To je snad vtip. Ale mluvil o té knize tak hezky, až jsem zírala. Chytlo mě to a začetla jsem se. Stáňa jako dobrý byznys stratég naplánovala vydání a distribuci krátce před otevřením jejího 1.kurzu PODNIKÁNÍ Z PLÁŽE.

 

Její kniha mě otevřela k tomu, že jsem si její kurz koupila. Hlavně proto, že přesně sedl do mého tehdejšího rozpoložení VIRTUAL x PRAXE. Její nabídka Plážové výzvy, kdy na konci kurzu vybere vítěze, který podle ní a jejího know-how dodá nejlepší výsledek, tedy něco, co UDĚLÁ, byla pro mě velmi silnou motivací. Konečně tu je program, který vám nenaleje super informace do hlavy a přitom vás nechá napospas v tom, jak s nimi naložíte a jak a zda vůbec je dovedete do praxe. Ano. To dělají všichni. PRODAJÍ vám HODNOTNÝ obsah a dál? Po nás potopa. Jsi plnoletý a zodpovědný, snaž se SÁM.

 

Tohle bylo úplně jiné. Už při prvním seznámení s programem jsem cítila tu vůni. Vůni VÝSLEDKU. A to jsem ještě netušila, co najdu UVNITŘ!

 

Kurz je koncipovaný do 8 týdnů. Každý den jedna lekce. Po vstupu NEMÁTE vše zpřístupněno, ale den za dnem se vám odkrývá daná lekce na ten den. Víte, že druhý den bude další krok, který navazuje na ten předešlý a určitým způsobem vás to nutí pracovat, dělat, konat. Jestli chcete jít vpřed nebo třeba i držet krok, MUSÍTE ho udělat. To je velká motivace. Ve spojení s nabídkou Plážové výzvy je to životodárný KOKTEJL. Na druhou stranu pokud nestíháte, nevadí, jdete svým tempem, některé úseky můžete přeskočit (ne vynechat!) a vrátit se k nim později a jít tak společně se zbytkem třídy. Ano. Tak jsme to brali. Byli jsme třída spolužáků, Stáňa byla naší učitelkou a scházeli jsme se společně v uzavřené Facebookové skupině – třídě. Tam bylo ŽIVO! Konzultovali jsme svoje výsledky, „chlubili“ se svými úspěchy, vylévali si srdce, když to šlo těžko. A že to fakt někdy TĚŽKÉ BYLO. Některým spolužákům v průběhu kurzu zemřeli nejbližší příbuzní nebo odhalili zradu u partnerů. Tolik osudů! Tolik síly! Inspirace! A tahu. Tahle třída táhla vpřed. Ti, kteří byli pozadu nebo stagnovali, se nechávali vyhecovat silnějšími a zdravě je to NUTILO pracovat a nepřestávat. Výsledky mnohých jsou NEUVĚŘITELNÉ. Obrovský posun.

 

Kurz mi dal hodně. Je dobře vystavěný, má hodnotné informace, vede ke konkrétnímu VÝSLEDKU. Ale má jednu skrytou přidanou hodnotu, kterou jsem přijímala, ale neuvědomovala jsem si ji. Až když jsem zažila opak, tehdy na mě zazářila v plné kráse. A tohle objevení vlastně vedlo k napsání celého tohoto článku :-) Tou přidanou hodnotou byla právě tato Facebooková skupina a hlavně Stánin koučink a způsob, jakým k nám studentům přistupovala.

 

Během celého kurzu jsme mohli cokoliv konzultovat, jak v FB skupině, tak přímo se Stáňou mailem. Na každou otázku jsme dostali odpověď. Mnohdy dala Stáňa svůj čas a síly víc než bychom čekali. Sháněla informace. Hledala pomoc a rady, když sama nevěděla. Neexistovala žádná arogance ani neuctivá tvrdost. Neustále povzbuzovala. Táhla nás dopředu. K výsledku. RADOVALA se z našich úspěchů. Byla dobrý kouč. Nemazala nám med kolem pusy. Ale pokaždé, když sdílela svoje NE, tedy to není úplně ono, řekla také svoje JAK A PROČ. A v tom byl život. Je jednoduché říct: „to máš blbě“ a neříct, jak to má být správně.  Její kritika byla budující. Nikdy z jejích komentářů nebyla cítit povýšenost, zraňující tvrdost ani pýcha. A to jsem přesvědčená, že mnohy nad našimi díly  musela kroutit očima :-)  Mohla jsem sledovat, jak pracuje, jak přistupuje k druhým a učit se.  Hodně mi to dalo. Vlastně mě to poznamenalo :-) Vím, že druhým chci v začátcích jejich podnikání pomáhat a DOPROVÁZET je, ne jen prodat, co vím. Chci je VÉST K VÝSLEDKU. Protože výsledek je nad všechny teoretické znalosti.

 

Kurz skončil v dubnu 2015. V květnu se objevil Zdeněk Steiner se svou nabídkou Magnetického webu. Za 190,-Kč místo původních 6333,-Kč. Kdo by odolal? Nastavená ze Stánina kurzu jsem si neuvědomila, že vstupuji do jiných vod. LEDOVÝCH. MRAZIVÝCH. V tomhle kontrastu jsem náhle pocítila, jak kurz Podnikání z pláže byl TEPLOU lázní.

 

Když jsem Stáně položila otázku, VŽDY jsem dostala odpověď. Pokud mi chtěla sdělit něco navíc, bylo to budující a prospěšné. Když kdokoliv něco hledal, tápal, pokaždé pomohla. Buď nám řekla přesnou odpověď na to, na co jsme se ptali, dala JASNOU radu, nebo nás navedla správným směrem. Když nevěděla, VŽDY nás odkázala na KONKRÉTNÍ místo, kde nám pomohou (lidé, organizace, článek apod). Když jsem položila otázku Zdeňkovi, nejen že mi neodpověděl, ale strhal to, na co jsem se neptala a v té chvíli neřešila. A podotýkám, nemám problém sebereflexe ani přijímat kritiku a hodnocení od druhých. Umění DOBRÉHO kouče je, že pracuje s připraveností svého žáka, vnímá, kde ten žák je. je citlivý tam, kde ta připravenost ještě není a otvírá mu ji tak, aby ho dovedl k nejlepšímu výsledku. Mluví řečí svého žáka. Nestaví se do role kápa, který vidí, jak je to či ono hrozné (a že vidí!) a pěkně to žákovi natře. A ještě se poplácá po rameni, jak se nenechá druhými manipulovat a nebojí se říct pěkně od plic, co si myslí. Dobrý kouč VNÍMÁ. Vnímá, kde je jeho žák. Myslí v první řadě na něj. Motivuje ho a dává mu pocit hodnoty a toho, že to zvládne, i když to teď má třeba špatně nebo to neumí. Věří mu. Vede ho. KONKRÉTNĚ. Je jednoduché postavit se ve své třídě na učitelský stupínek a mentorovat a dávat najevo svou učitelskou autoritu. Mnohem težší je s touto svou autoritou sestoupit dolů mezi žáky a BÝT s nimi. Tohle poznání a prožití je tou největší přidanou hodnotou, kterou jsem v poslední době dostala. A vím, že ji budu dávat dál.

 

Mám ráda teplo a teplou vodu. Když ji jednou okusíte, nebudete chtít už žádnou jinou.  A studená vám od té chvíle bude připadat ledová.

 

Takže já děkuji! Od absolutní averze k info marketingu, jsem se přesunula do teplých vod, které rozpustily mé ledové bloky. A vyřešily mou propracovanou selektaci. Vybírám už jen ty, kde je TEPLO.

 

 wave-550849_640

PS: Dopisuji 14.5.2015: V Plážové výzvě jsem skončila na 3.místě, další důkaz, že když máte dobré vedení a podporu, dokážete nejen konkrétní dílo, ale dokonce zázraky ;-) Výsledky najdete ZDE. A mou účast na webináři ZDE.

 


Kdo nevykročí, nikam nedojde.

Z PORAŽENÉ ŽENY VÍTĚZKOU
V ŽIVOTĚ I PODNIKÁNÍ.

Můj osobní příběh

Komentáře
 1. Jirka Mazur napsal:

  Díky Veroniko za úžasný vhled do problemaitky infopodnikání a do duše příjemce těch šíleností, které jsou pouštěny do digitální sítě. Mám to nastaveno podobně, i když jsem na té straně „infopodnikatelů“ částečně, ale máme se Stáňou podobné názory na byznys i komunikaci s klienty. Také jim ve svých kurzech, které jsou o penězích a podnikání, chci předávat to nejlepší. Navzájem se od sebe se Stáňou učíme a děláme tak rádi :-). Proto jsem nadšen z vaší reakce a zpětné vazby, protože to cítím podobně. Já osobně doporučuji lidem jasný záměr, koncentraci a fokus na věci a ať se odpoujují od světa, který jim nic nedává. Těch blábolistů, kteří se rvou do peněženek klientů, je skutečně hodně a sám se od nich pozvolna odpojuji. Stáňa jistě ukazuje cestu správným směrem a já vím, že tato cesta nejen vydělává, ale je i prospěšná pro lidi. Díky, Jirka Mazur

  • Veronika Mašínová napsal:

   Díky za koment, vážím si ho. Byznys jungle je plná různých opiček, takže vedle fokusu, o kterém píšete, také razím autenticitu, která se tříbí třeba zrovna skrz takovéto situace a zážitky. Nahý je každý, kdo neobléká plášť pokory. A ten rozhodně Stáně nechybí. Mějte se prima.

 2. Verčo, krásně napsaný článek. co se týká kurzu Podnikání z pláže, nemůžu než souhlasit. Mně to ještě navíc přineslo poznání, že když něco opravdu chci, dokážu to. Prostě stačí se rozhodnout. Bez plážové výzvy bych to na vlastní kůži nezažila. Je rozdíl vzít nějakou myšlenku za svou a zažít to.
  Pokud jde o srovnání těch dvou kurzů (taky jsem neodolatelné ceně neodolala :-)), nezatracovala bych Magnetický web, i když mám taky nějaké výhrady. Spíš vidím rozdíl v tom, že PzP mělo díky Stáně spoustu ženské pečující energie. MW naopak má hodně mužské energie (bodejť ne, když za ním stojí muž), proto působí „agresivněji“. Každopádně co do přínosu, se oba nedají srovnat. Stánin kurz je mnohem komplexnější a důkladněji propracovaný, navíc ten koncept denních úkolů je pro dotažení do konce mnohem efektivnější než minikurz o dotahování do konce ;-)

  • Veronika Mašínová napsal:

   Díky Petro za tvůj koment :-) Bílá nejvíc vynikne v kontrastu s černou, potřebujeme zažívat protiklady, abychom si uvědomili hodnotu toho, co někdy bereme jako samozřejmost. Nesrovnávám MW s PzP. O to ve článku vůbec nejde. Záměrně o Zdeňkovi a jeho programu mluvím okrajově. Ale nejde to nezmínit, protože on a jeho přístup byli tím kontrastem, díky němuž mi zazářila Stáňa se svým přístupem a hodnotami. Které chci. I ve svém byznyse.

 3. Tomáš Lukavec napsal:

  Hezký den Veroniko, :)

  díky za skvělý článek. Líbí se mi, jak jste to pojala a mám občas podobný pocit. I když nepřímo, Váš článek mi dal motivaci pokračovat v načaté práce a jít svojí cestou, odlišit se a ukazovat v projektech, které tvořím, reálné lidi v reálných situacích. :) Díky a Těším se na další články. :))

  • Veronika Mašínová napsal:

   Zdravím Vás Tomáši :-) a děkuji za příjemná slova, Vaše zavítání sem mě potěšilo. Vy jste motivoval mě k napsání mé historicky první knihy, dneska jsem mohla já motivovat vás. Srdce v každém našem projektu mu dává přitažlivost a mění postoje druhých lidí. Děláte skvělou práci, jen tak dál!

 4. Janka Stiffelova napsal:

  Veronika, parádny článok. Gratulácia. Hovoríš mnohým ľuďom priamo zo srdca. Tiež to už nejakú dobu robím tak isto ako ty, musela som začať rapídne selektovať a vyhadzovať pre mňa nepotrebné ponuky. A práve som si uvedomila, ze som oddelila intuitivne 2 druhy info podnikatelov, zostala mi ta časť mojmu srdcu blizka nie len po obsahovej ale aj po ludskej stranke a som maximálne spokojná. Ludskosť a prejavený záujem o konkretneho cloveka, alebo cistý biznis sa casom ukazu na kazdom jednom tzv „infopodnikatelovi“. A Stani jedno velke DAKUJEM.

 5. Miriam napsal:

  Veronika, ďakujem. Toto je najdlhší článok aký som kedy prečítala. Dlhé články nečítam, som asi príliš netrpezlivá…. A celú dobu som sa usmievala…a pokyvovala hlavou. Akoby si zobrala moje myšlienky a šupla ich na papier. Pardon – do klávesnice. Presne rovnakými info fázami som prešla… ako si ich krásne vystihla a pomenovala. A Stáňa – Stáňa je výnimočná žena medzi výnimočnými. Popísala si to úplne presne… a napriek tomu – kto nezažil, nepochopí o čom píšeš. Tie virtuálne pohladenia, nakopnutia, starosti, zdieľania, bolesti, žiale, ale aj šialené radosti, nadšenie, hry, spolupatričnosť, láska, spolupráca, priateľstvá… Absolvovala som už XY kurzov. Tento bol VÝNIMOČNÝ po všetkých stránkach. Klobúk dole, PANI učiteľka, koučka, skvelá žena STÁŇA MRÁZKOVÁ. Pripájam sa k Veronike s poklonou.

  • Veronika Mašínová napsal:

   Miriam děkuji, to je pro mě pocta, že jsi přečetla nejdelší článek svého života :-) Máš asi pravdu – kdo nezažil, nepochopí. Ale věřím, že je nás dost, a bude přibývat, kteří chápou.

 6. Veroniko, díky, vidím sebe. Nic víc nemusím dodávat. Pro mne inspirace i v tom, že plno myšlenek, co máme v hlavě, musíme pustit ven a ony si svého příjemce vždy najdou. Já pochopila :)

 7. Anna Černá napsal:

  Krásně napsané a plně se s tvým nadšením ztotožnuji. Je dobré si vybrat mezi záplavou všech infoproduktů jednou za čas diamant a tím se nechat odvést o pořádný kus dál na cestě za svými sny :-) Program doháním se zpožděním, přesto skvělá energie a výsledky ostatních mě ženou dál každý den :-)

 8. Veroniko, krásně a výstižně napsané. Desítkám doporučení na zajímavé kurzy, ebooky, webináře se velice těžko odolovává. Najednou člověk zjistí, že stále sleduje rozvoj jiných projektů a na ten svůj nemá čas. :-) Mám pocit, že podobnou zkušenost má téměř každý v PZP, proto Stánina výzva byla a je velikou motivací dotáhnou vše do úspěšného konce – začátku. Díky za krásný článek Ivana

  • Veronika Mašínová napsal:

   Přesný – „sleduje rozvoj jiných projektů a na ten svůj nemá čas.“ Fakt jsi to trefně vystihla!

 9. Iva Kolářová napsal:

  Veroniko, souhlasím s výše napsaným. Mně se bohužel stalo, že jsem se přihlásila do 2 ročních on-line členství, které vyšuměli v průběhu. Bohužel po cca 3 a 6 měsících. A to znamená, že po 30 denní garanci vrácení peněz. :( Teď mě napadá, že jsem se měla ozvat. Což jsem v té záplavě e-mailů neudělala. Tvrdé poučení pro příště. A už chápu, v čem se rozplynul rok života. :(

 10. Eva napsal:

  Veroniko, jako bych se viděla. Sedla jsem na lep… naštvání střídá lítost nad ztraceným časem …. ale děkuji za to poučení… a vracím se zpátky k modulům pzp a tentokrát již naostro. Kurz Stáni nastavil laťku vysoko, a kdo zažil, očekává něco podobné kvality a úrovně i jinde.

  • Veronika Mašínová napsal:

   Já myslím, že zkrátka přichází nový přístup, já ho nazývám průvodcovský. Už to nebude primárně o prodání teorie, ale do uvedení do praxe. Aspoň já už tohle dnes chci :-)

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů