Posílám ti malý kousek lásky a dobra. Plamínek světla plný laskavosti. Tištěný sešit LÁSKAVNÍČEK.

►►► Více najdeš zde ◀︎◀︎◀︎

Nezemřu, budu žít, budu vypravovat o Hospodinových skutcích. (Žalm 118, 17)

RAKOVINA A JAK TO BUDE DÁL?

Celý příběh, můj přístup i možnost případné pomoci najdete níže na stránce

Než vás uvedu do své situce, krátce se představím

Jmenuji se Veronika Mašínová, stále mi je ještě 47 let (48 mi bude v listopadu 2022) a mám tři báječné děti.

 • Dominiku (20 let, letos odmaturovala se samými jedničkami na umělecké škole a aktuálně cestuje po světě a poznává život a sebe),
 • Daniela (17 let, nyní studuje 2. ročník gymnázia)
 • a Simonu (14 let, letos je v devítce a čekají ji přijímačky, chce jít na uměleckou školu).

Od roku 2013 jsem s nimi sama. Tehdy jsem se rozhodla odejít od svého manžela a vydat se na zcela novou životní cestu.

V on-line prostoru jsem začala být více aktivní od roku 2015 a mnozí z těch, kteří mě z té doby znají, vám potvrdí, že jsem ušla velkou cestu práce na sobě. Odložila jsem mnoho zátěže v podobě nesebelásky, studu, viny, zcela jsem změnila obor svého podnikání (z prodeje bot jsem přesedlala na tvorbu webů a práci s chytrými on-line aplikacemi, kterou dělám dodnes), začala se lépe stravovat, cvičit, začala jsem cestovat - na začátku jsem brala vždy jedno z dětí a užívali jsme si čas jeden na jednoho, v létě pravideně strávíme společně červenec někde u moře, moře totiž miluju. S dětmi jsme úžasný tým, podporuji je a předávám jim všechno podstatné, aby v životě byly šťastné. 

Miluju práci, kterou dělám a jsem vděčná za klienty, které mám. Mnoho z nich je se mnou dlouhé roky, jsme přátelé a sdílíme spolu kolikrát i životní radosti a starosti. 

Za posledmí roky jsem si kolem sebe vybudovala úžasnou komunitu lidí. Nejsou to pro mě fanoušci, jak se jim běžně říká. Pro mě je to virtuální rodina.  Vnímám to tak nejspíš proto, že nikoho vlastně nemám. Ano, děti, které miluji a ony mne. Ale ty mám jen na čas zapůjčené :). Jsem jím tím nejlepším průvodcem, jakým dokáži být, ale každý z nich má svůj čas na vlastní samostatný život. Maminka mi zemřela před lety, taťkovi je 70 let a máme spolu moc hezký vztah, ale taťka si žije svůj život, vídáme se, máme se moc rádi, občas spolu také cestujme, ale na svoje trable a starosti jsme tak nějak každý sám. 

Roky na mně leží kompletní zodpovědnost za uživení sebe a mých tří dětí. Prošla jsem si různými situacemi, jakože jsem nebyla schopná zaplatit doplatky na zdravotním a sociálním pojištění a daň z příjmu a díky tomu mi exekutor obestavil účet. Dostala jsem se z toho. Stejně tak z několika dalších patálií. Protože to jsem já. Mám v sobě zvláštní sílu, která mě nutí nezdávat se, hledat cesty a řešení, někdy dřít, jít po kolenou, plazit se, ale hlavně nezůstat stát. 

Sdílím svůj život veřejně a beze strachu a tím inspiruji mnohé, často mi to píšete. Více o mně najdete zde na webu v mém příběhu, na mém osobním FB profilu (kde sdílím asi nejvíc) a také na mém IG profilu, kde sdílím především storíčka z aktuálního dění tady a teď. 

RAKOVINA A JAK TO BUDE DÁL?

Červen 2022

Nějaký čas jsem pozorovala krev ve stolici. Neřešila jsem to hned. V červnu 2022 - letos v červnu - jsem podstoupila kolonoskopii. Celý trakt tenkého i tlustého střeva byl naprosto v pořádku. Až na jedno místo. Cca 25 cm od konečníku byl velký polyp. Pan doktor mi ho při kolonoskopii i s kusem střevní tkáně celý odstranil a poslal ho na histologii. S tím jsme se v červnu rozloučili a já odletěla s dětmi na náš pravidelný měsíční pobyt u moře. Pustila jsem to z hlavy, nečekala jsem nic. 

Srpen 2022

16.08. jsem měla domluvený termín u pana doktora v gastroenterologické poradně. Dávno jsem na polyp zapomněla a myslela jsem si, že půjde o nastavení nějakého režimu kontrol. Ale pan doktor mi oznámil nemilou zprávu: V polypu se našly nádorové buňky. Upřímně, ten den mi vůbec nedošlo, co mi to řekl. Došlo mi to až druhý den. Zárověň mi oznámil, že to vypadá velmi dobře. Nádor nestihl nikam prorůst, resp. prorostl cca 1 mm do sliznice střeva. Byly to velmi dobré prognózy. Navrhl mi jako preventivní věc resekci střeva. Tedy odstranění té části střeva, kde se polyp nacházel. Ale že se o tom ještě poradí na onko-chirurgii a zavolá mi.

Volal mi ob den s tím, že i primář onko-chirurgie operaci jednoznačně doporučuje. Vezme se kus střeva spolu s nejbližšími mízními uzlinami. Hned týden na to (24.08.) jsem šla do onko-chirurgické poradny a dostala jsem k mému překvapení velmi brzký termín operace. Byla stanovena na 12.09. 

Září 2022

V neděli 11.09. jsem nastoupila do nemocnice a den na to byla operována. Operace proběhla podle očekávání, uřízli mi kus tlustého střeva s osmi nejbližšími mízními uzlinami. Dva dny jsem byla na JIP a následně přešla na normální pokoj. Trochu mi haprovala hodnota CRP, ukazovala na zánět. Hodnoty ale začly klesat, tak jsem byla v neděli 18.09. propuštěna domů.

ŠOK

Celou dobu jsem byla v naprosté pohodě a brala vše tak, že touhle operací to končí. Ve skutečnosti to byl začátek. S propouštěcí zprávou mi doktor oznámil, že nádorové buňky se našly v jedné z mízních uzlin odebraného střeva. To znamenalo, že rakovina se dostala ze střeva ven a nyní se může jakokoliv šířit po mém těle. Z diagnózy Rakovina tlustého střeva 1. stupně (která je snadno léčitelná), jsem se dostala k diagnóze Rakovina tlustého střeva 3. stupeň. Když jsem později na internetu zjišťovala výhled, v nejlepších prognózách bych měla žít maximálně 5 let. Ale reálná a běžná doba jsou cca 2-3 roky. Lékař mi také oznámil, ať si hned v pondělí zavolám do onkologické poradny pro termín a že bude třeba začít s další léčbou - chemoterapie a ozařování. 

Byla jsem z toho v šoku. A přestože jsem měla rozřezané břicho, byla unavená a vysílená a měla v plánu jet domů taxíkem, vzala jsem svoji tašku a šla domů pěšky. A brečela jsem a brečela. Jak můžu umřít a nechat tu svoje děti? Nemají vůbec nikoho kromě mě. Jak je můžu opustit? A kdo se o mě bude starat a pomůže mi v době chemoterapie? Co s námi bude, když já jsem jediný živitel rodiny? Tohle byly nejtíživější otázky, které mi běžely hlavou a drtily moji duši. Byla jsem tak smutná. 

Oznamuji to dětem

Přišla jsem domů a obě mladší děti ještě spaly. Dominika je odjetá ve světě, ta tu teď s námi není. Převlékla jsem se do pyžama a šla si taky lehnout. Snažila jsem se usnout a tomuhle všemu uniknout. Když jsem pak vstala, děti byly vzhůru. Tak moc jsem jim to chtěla oznámit statečná a nad věcí, místo toho jsem ze sebe vysoukala jen diagnózu a že brzo umřu. Brečeli jsme a brečeli. Pak jsem to ještě musela zavolat Dominice. Rvalo mi srdce, že ji něco takového oznamuju přes telefon a že je tam sama a nemůžu ji ani obejmout. Bylo to strašný. Zase jsme plakaly. 

Další dny (oznamuji to tátovi a rozšklebená rána)

Další dny jsem se snažila v tom všem zorientovat. Do toho jsem brala prášky na bolest, píchala si každý den injekce do břicha (celý měsíc) a k tomu mi ale z největší jizvy na břiše začal vytékat hnis. Ve středu 21.09.2022 odpoledne. Řekla jsem si, že zavolám tátovi, poprosím ho, aby mě odvezl do nemocnice a zároveň mu to oznámím. Táta totiž do téhle chvíle neměl o ničem tušení. Nevěděl, že jsem byla na kolonoskopii, ani že jsem absolvovala operaci. A tak jsem mu všechno řekla a zase brečela. 

V nemocnici mi museli ránu rozpárat, vyčistit (což bylo asi to nejhorší, co jsem kdy zažila), udělal se z ní stěr, aby se zjistilo, jaká bakterie tam řádí a následné dny jsem jezdila každý den na velmi bolestivé čistění a převaz. Mezi tím přišly výsledky stěru, v ráně byla bakterie E coli, dostala jsem cílená antibiotika. Rána se postupně lepšila a tak jsem po necelém měsíci od operace byla převedena na tzv. vlhké léčení. To spočívá v tom, že si ránu každý den vyplachuji a plním speciálním gelem, který ránu udržuje vlhkou a podporuje hojení. A 1x týdně chodím na čištění a převaz do nemocnice. Nejaktuálnější stav je takový, že 20.10. mi bude rána konečně (téměř 6 týdnů od operace) sešita, zadrenována a budu chodit dál na kontroly s tím, že věřím, že to mé tělo zvládne a rána se po sešití znovu nezanítí. Je to zkrátka běh na dlouhou trať. 

ONKOLOGICKÉ PORADNY

27. září 2022

Ten den jsem byla objednána poprvé do onkologické poradny. Jednalo se o první návštěvu, která se nazývá konzílium a kde je největší čas a prostor jak pro lékaře, který vám všechno řekne a navrhne léčbu, tak také pro vás - můžete se ptát. Já jsem si na webu Chrise Warka stáhla zdarma list 20 otázek pro vašeho onkologa a byť jsem všechny nepoužila, byl to pro mě velmi užitečný dokument a velmi mi pomohl. 

Co bylo významné, v poradně mi řekli, že nasadí tzv. ajudventní (zajišťovací) chemoterapii. Ta se dělá ve chvíli, kdy ve vašem těle není původní nádor, ani postižené uzliny. A mně oboje bylo odebráno při operacích (koloskopie, operace střeva). Je to vlastně taková preventivní chemoterapie, kdy se to bere tak, že nádorové buňky se dostaly ze střeva ven a i když vše bylo odebráno, nelze zaručit, že už někde nekolují a neuchytily se. Dává to logiku. I když jak komu...

Byla jsem ještě poslána na CT hrudníku a břicha. Byl to poslední diagnostický krok. Bylo třeba zjistit, zda v těle už nemám viditelné metastázy. Upřímně, tady jsem byla dost napnutá. Vnitřně jsem věřila, že ne, ale zárověň jsem se nedokázala na to spolehnout na 100 %. 

11. října 2022

Tento den jsem šla do onkologické poradny podruhé. Tentokrát k jinému lékaři. Zopakoval mi některé věci z první návštěvy a znovu mluvil o chemoterapii. Doplnil ji o další rizikové faktory, kterými podepřel důvod a opodstatnění pro její nasazení. 

Měl také výsledky mých krevních odběrů a CTčka. A to bylo čisté. Nikde nic viditelné. Měla jsem radost.

Jak to funguje, když máte jednou onkologickou diagnózu

V poradně jsem se také dozvěděla, že ať už chemoterapii podstoupím nebo ne, budu každé tři měsíce chodit na kontrolu a krevní odběry (a to doživotně). Zároveň za rok půjdu na kontrolní CT a kontrolní kolonoskopii. Následně se bude kolonoskopie dělat za čtyři roky a poté každých pět let. Plus mi udělají genetické testy. Ty prokáží nějaké mutace v genech a... vlastně nevím, co se tím získá a kam to povede. Ale na pochopení tohoto mám čas, výsledky těchto testů jsou totiž až za půl roku, tak složitý a náročný tento test je. 

Nic nemám jisté. To, že v mém těle teď není nádor ani postižená uzlina není zárukou vůbec ničeho. Ničeho. Nemám razítko na život na dalších 50 let. A přece vím, že budu žít. Čtěte dál.

CO TEDA BUDU DĚLAT?

EDIT 09.11.2022: I když jsme to tak původně nechtěla (a taky jsem se pak z toho „zhroutila" a cítila se fakt špatně), rozhodla jsem se nakonec chemoterapii podstoupit. Teď v tom mám pokoj a klid. V tuto chvíli jsem si termín nástupu na chemoterapii o týden posunula a ještě konzultuji rozhodnutí a možnosti s několika dalšími lékaři. Je pro mě zásadní mít názor dalších lékařů a to z různých oborů - onkologové, neonkologové, lékaři dělají alternativu. Také zjišťuji možnosti léčby a zda tu, kterou mi navrhli v Liberci, je ta správná pro mě. 

Ve výsledku jsem svůj stav a navrhovanou léčbu konzultovala s 8 lékaři a to včetně lékařů z Masarykova onkologického centra v Brně a dalších klasických onkologů a také vystudovaných lékařů, kteří jdou nyní alternativní cestou. Všichni mi léčbu doporučili a navrhovanu léčbu schválili = nenavrhli by jiná chemoterapeutika ani jiný postup. 

Procházet chemoterapií není pro mě vůbec snadné. Proto si píšu z každého cyklu chemodeníček. Je to můj způsob psychohygieny. Najdete ho zde. >>

Cesta 1: Klasická medicína a chemoterapie

Velmi rychle jsem si došla k tomu, že chemoterapie není řešení. Mám stále velmi silné vzpomínky na mou mamku, která chemoterapii podstoupila. Lékaři by se plácali po rameni a do svých statistických tabulek by zapsali (a že zapisují!): Pacientovi byl prodloužen život o 4 měsíce. Hurá. Neumřel za dva měsíce, ale za šest. Přesně tak to je. To, že umře, bylo jasné. Měla metastázy v kostech, v mozku, přesto ji nasadili chemoterapii a ozařovali. Jak moc ji tohle zničilo vidím stále před očima. Ano, vydržela o 4 měsíce déle, ale s jakou kvalitou života? Nijakou. Trápila se a trpěla. 

Chemoterapie je jed. Nic víc. Jsou to strašné jedovaté léky (jestli to lze vůbec označit za lék), které doslova otráví celý organismus. Seberou vám veškeré síly, které možná ještě máte a můžete mít na to posílit svoje tělo a vést ho k uzdravení. 

Představila jsem si, jak do svého těla nechávám lít jed, jak mi to ničí krevní buňky, buňky střeva a přináší to těžké zažívací problémy, jak ztrácím cit v rukou, vypadávají mi vlasy, je mi zle, zvracím a hlavně - hlavně jsem strašně moc slabá. Nemohu být pořádně se svými dětmi, nemohu pracovat, nedokážu se o sebe ani o děti postarat. Co se mnou, co s náma bude... ? 

Takže tu máme jednu cestu, širokou, po které se vydává většina lidí. Je plná strachu, bezmocnosti, odevzdání se a poddání se. Klasická medicína totiž říká, že rakovina vzniká mutací buněk. Tedy v překladu to znamená: Jste chudák, oběť, máte holt smůlu, nemůžete za to. Dáme vám chemoterapii, to pro vás ještě můžeme udělat a buďte rád, nejspíš budete žít (sice strašně a nekvalitně) třeba o rok, dva déle. Odevzdám svou sílu, stanu se loutkou a obětí a na konci je tak jako tak smrt. Aspoň tak to vnímám já.

Jak jsem už psala výše, do poradny jsem šla s listem otázek. Ty nejdůležitější pro mě byly: 

 • Jaká je moje přesná diagnóza. 
 • Jaká je prognóza.
 • Jak rakovina vznikla - můžu za to nějak já.
 • Jakou navrhují léčbu.
 • Mají pro mě nějakou alternativu. 
 • Můžu nějak přispět, něco změnit, udělat - např. změnit stravu, začít brát nějaké doplňky.
 • Co by dělal doktor na mém místě. Šel by do jím navrhované léčby. 

Odpovědi  pro mě byly velmi překvapivé a vlastně děsivé. To podstatné, co zaznělo: Nijak za to nemůžu, jinou léčbu než chemoterapii mi nenavrhují, stravu měnit nemusím a doplňky můžu zkusit nějaké vitamíny z lékárny. 

Tedy znovu to, co píšu výše: Být pasivní, obětí, odevzdat svou sílu lékařům a doufat, že chemoterapie je vlastně dobrá a vyléčí mě. Nulové převzetí zodpovědnosti, žádná aktivní snaha. Pouhé hele, nic neřeš, my všechno víme, prostě začni chodit na chemoterapii, ta ti zabije všechny zbloudilé nádorové buňky v těle, které teď zobrazovacími technikami nevidíme a bude to dobré. Žij jako doposud, ono je to fuk, stejnak za to můžou geny

Cesta 2: Alternativní medicína

Ale je tu i druhá cesta. Úzká, málo prošlapaná, ale minimálně se šancí 50:50. Rozum by řekl: Nic nemáš jisté. I na konci této cesty může být smrt. Ale taky se to může povést a budeš žít. Víra a duch s duší řeknou: Tohle dokážeme, uzdravíš se. Ale to trochu předbíhám...

Dnes existují i další možnosti, jak se k rakovině postavit a jak ji léčit. Do této chvíle jsem

 • si poslechla příběh Chrise Warka, který před lety dostal úplně stejnou diagnózu jako já. Už 15 let je zdravý a žije.
 • Objevuji olejovo-bílkovinovou stravu podle Dr. Johanny Budwig založené na vědě. Absolvovala jsem konzultaci s paní Helenou Cmurovou, která je jediná certifikovaná poradkyně pro tuto stravu zde v ČR.
 • Přečetla jsem několik knih. Několik jich tu ještě leží vedle mě a čekají na přečtění.
 • Nakoupila několik užitečných doplňků. Další potřebné pro mou léčbu (přístroje a terapie) mám vyhlídnuté, ale v tuto chvíli mi to brzdí finance.
 • Studuji dál. Dostávají se ke mně s úžasnou synchronicitou potřebné informace a musím říct, že žasnu, kolik úžasných lidí existuje a jaké technologie a možnosti jsou dnes k dispozici. 

Jsem stále na začátku své cesty, ale chci se obklopit pozitivními příběhy rakoviny, vším, co bude posilovat mou víru, dodávat odvahu mé duši, co bude mému tělu dodávat zdraví. Sestavuji si svůj vlastní protokol uzdravení - systém, který je se mnou v souladu. Měním tolik věcí. Stravu, prácovní vytížení, věnuji mnoho času studiu. Děje se to najednou a není to úplně snadné. Ale cítím, jak mám vlastní sílu ve svých rukách, jak nejsem obětí, jak v mé aktivitě je moje reálná síla, naděje i víra.

V tom vidím ten zásadní rozdíl mezi cestou 1 a cestou 2. Na jedničce do svého těla nechávám lít jed, který mi bere síly a stejnak umřu. Na dvojce můžu do svého těla lít zdraví všemi možnými způsoby, rozmnožovat a posilovat svou sílu, podpořit tělo, aby zahájilo uzdravující proces. A věřit v milost Boží a vyšší záměr, že budu žít. 

Takže po prozkoumání obou cest a porovnání jsem došla k tomu, že tahle cesta mi dává o dost víc smysl a naděje.  Odpovídá mému naturelu a povaze. Nechci se odevzdat, rezignovat, lít do sebe jed, který mi sebere všechnu sílu a zbytek zdraví a čekat na smrt. Chci něco dělat. Vzít zodpovědnost, jít do akce. 

Mojí největší motivací jsou tyto tři oblasti:

 1. Moje děti
  Fakt je tu ještě nemůžu opustit. Simonce bude v listopadu teprve 15. Sama teď prochází náročným vývojovým obdobím a já jsem její pevný bod. Stejně tak starších dětí. Když jsem přišla z nemocnice, Daniel mi tolik věcí vyprávěl. Potřeboval mi říct, co se stalo za ten týden, co jsem nebyla doma. A hlavně se pochlubit s dostavěním svého PC setu, na který si vydělával celý rok. Koupil si ho celý sám - počítač, monitor, klávesnici, myš, podložku, sluchátka. Vše si krásně sladil a má to fakt krásný. Stálo ho to několik desítek tisíc, které ve svých 17 letech vydělal vlastní prací a dokázal to! Kolik takových situací ještě bude, kdy na sebe bude hrdý a bude mi to chtít ukázat a já budu moct být hrdá na něj? Hodně a já u nich chci být! A Domča? Je na prahu dospělosti a i když vylétává z hnízda, stále se na tolik věcí ptá a touží po radě. Všechny tři potřebují mámu. Ještě stále a strašně moc. Kdyby měli třeba fajn tátu, nebo někoho jiného blízkého, ale ony mají fakt jen mě. Teď je nemůžu opustit! 
 2. Moji klienti
  Miluju svoji práci. Mám klienty, kteří jsou na mě velice závislí. Jejich podnikání funguje i díky mě a tomu, jak jim pomáhám. Nemůžu je opustit a nechat je v tom. Taky tu mám závazky, kterým chci dostát. Vím, že moje práce je mým posláním. Vidím ten přesah a jak moc pomáhám ostatním podnikatelům dostat jejich know-how, dary, poznání, produkty k lidem, kterým pak pomáhají a mění životy. Tady je ještě cesta rozhodně přede mnou a nemůže se teď skončit!
 3. Poslání a vize
  Vím, že ještě mám jít dál a předávat víc ze své moudrosti a poznání. Nemyslím si, že nápad - vize, která mi přišla v nemocnici po operaci, je nějaká náhoda. Je to záměr, který mám ještě naplnit (viz níže). A potřebuji na něj čas. A bez uzdravení z rakoviny ho mít nebudu. Takže se musím uzdravit!

VYŠŠÍ ZÁMĚR

Víte, já věřím, že ještě není můj čas. Nemám umřít. Ne že nemůžu a děsí mě to (vzhledem k dětem ano, vzhledem ke mně ne), ale že prostě není můj čas. Ještě ne. 

Když mě v nemocnici po operaci propustili z JIP, přišel ke mě nápad na nový projekt. Ještě ten den z nemocnice jsem si pro něj registrovala doménu. Ještě nejsem na konci, ještě mám něco předat. 

Za poslední cca měsíc ke mně přišlo fakt. ale že fakt spousta zpráv od vás. A psali jste je sami od sebe. Jakoby vyšší kolektivní vědomí předávalo signály, že přesně tohle teď potřebuji. Píšete mi, jak vás inspiruji, jak prošlapávám cestičky, kterými pak jdete, jak vám pomáhá můj pohled na život a sdílení toho, co řeším. Vyjadřujete mi obdiv, píšte mi povzbudivá slova. Někteří jste pro mě měli dokonce vzkazy od andělů a nebo mi poslali dárek. Jiní jste mi předali velmi cenné informace a kontakty. Nebo jste mi posílali léčivou energii. 

Tohle vše se mě velmi dotklo a uvědomila jsem si svoje dary a rovinu poslání, kterou zatím nerozvíjím. Protože se mi nechtělo. Protože se bojím. Ale teď vím, že je čas. Čas jít dál, výš a posunout se do nové dimenze svého vlivu. Zkrátka, mám světu ještě mnoho co dát. :)

Zaslíbení

Prakticky hned, co mě propustili z nemocnice, ke mně přišel verš z úvodu této stránky: 

Nezemřu, budu žít, budu vypravovat o Hospodinových skutcích. 

Je z Bible ze 118. žalmu, který je celkově plný naděje a vítězství. Tenhle verš je teď mojí mantrou, opakuji si ho den co den stále dokola. 

Uvědomuji si, že cesta, která je přede mnou, je spletitá. A že dost možná vše neudělám správně nebo na 100 %. Ale kdyby uzdravení leželo v dokonalém postupu a v tom, že věci děláme dokonale správně, pak by mohl být zdravý každý, stačilo by následovat jeden univerzální postup. Ale tak to není. Máme - já mám - mnoho možností a budu muset dělat volby. Také jsem nějaká povaha a ne vše mi bude sedět. Budu muset hledat hranice, kdy je to už proti mně a kdy naopak mám přestat na sobě lpět a pouštět svoje zásady a přesvědčení. Čeká mě cesta velkých změn. Vlastně ani přesně nevím, co mě čeká. :) Ale udělám ze své strany maximum a to nejlepší. A vsadím vše na jedinou kartu: Uzdravím se. Budu prosit Boha, posilovat svého ducha a víru, posilovat svou mysl a věřit. Neklesat na mysli, ale důvěřovat. 

JAK MI MŮŽETE POMOCI

Teď budu úplně upřímná a řeknu, že vaši pomoc opravdu potřebuju a prosím vás o ni. Můžete si vybrat formu, která vám je nejbližší, nebo klidně všechny z nich. 

 • 1
  INFORMACE
  Víte o nějakém webu, svědectví, videu, knize, kde jsou pozitivní a úspěšné rakovinové příběhy? Pošlete mi na ně odkaz.

  Máte kontakty na lékaře nebo terapeuty pohybující se v onkologické alternativní péči? Dejte mi na ně kontakt. Lékař, terapeutické centrum, neuropat, biorezonance, zkušený průvodce detoxikací, cokoliv. Já už nějaké kontakty mám a myslím i vybráno, ale ráda bych později vytvořila stránku s tím, co vše jsem shromáždila za informace, protože už teď mám několik fakticky úžasných informací a ty mohou pomáhat i dalším lidem.

  Víte o dodavatelích bio ovoce a zeleniny (ideálně se závozem domů - Liberec, nemám auto), šťáv apod? Dejte mi o nich vědět.

  Máte jakékoliv informace, které mi na mé současné cestě uzdravení z rakoviny mohou pozitivně posloužit, sdělte mi je.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 2
  PRODUKTY
  Víte o produktech, které by mi mohly pomoci? Řekněte mi o nich. U doplňků stravy mě zajímají ty s prokazatelnou účinností, nějakým výzkumem apod.

  Víte o léčivých nahrávkách, meditacích, produktech pro ozdravení prostředí apod.? Napište mi o nich.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 3
  OSOBNÍ INTERVENCE
  Pracujete s energií, máte dar vhledů, přijímáte poselství, vykládáte karty, modlíte se...? Budu vděčná za jakoukoliv formu pozitivní podpory. Každý paprsek světla a pozitivní energie, kterou ke mě vyšlete, bude pracovat. A čím víc nás bude, tím silnější proud pozitivní energie z toho bude. A já tohle vnímám. Už několikrát jste mě takto podrželi.

  Budu vděčná za vaše osobní vzkazy, proroctví, vyznání, proklamace, afirmace.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 4
  FINANCE
  Pokud to tak budete cítit, budu ráda i za vaši finanční podporu.

  Moje situace je taková, že stále mám málo fyzických sil. Od operace s následnou komplikací s ránou a velmi bolestivým čistěním a mnoha kontrolami jsem jich hodně ztratila a dostala se do deficitu. Navíc věnuji hodně času a energie změnám, které jsou pro mé uzdravení nutné.

  Tyto dva hlavní důvody (méně sil a méně času na práci) teď výrazně ovlivňují mé dny. Mám své VIP klienty, kterým se budu věnovat přednostně. Ale přeci jen sama živím sebe a tři děti a i když o své soběstačnosti nepochybuji, jakýkoliv příspěvek a pomoc uvítám a velmi ocením. Každá vaše finanční pomoc pro mě bude velkým zdrojem pokoje a klidu. Budu vědět, že tu mám finance na vše, co potřebuji.

  Připívat můžete na účet vedený u Fio banky: 2602330348 / 2010,
  IBAN: CZ97 2010 0000 0026 0233.


  Můžete mě také podpořit zakoupením některého mého obrazu, nebo on-line kurzu.

Přispět můžete i pohodlně přes QR kód.  Částku si zvolte sami. Vše se počítá. 

CZK

EUR

Děkuju, že jste dočetli až sem, že vás mám a že v tom jste se mnou. 🖤

KOMENTÁŘE, VZKAZY, INFORMACE

Zde můžete zanechat zprávu pro mě. 

 1. Vlaďka napsal:

  Verčo, hned jsem si koupila Tvůj obraz, bude pro mě mít zvláštní cenu.) A bude nejspíše viset na mojí inovované chatičce:)

 2. Veronika Gruntova napsal:

  Moc Vám Veroniko držím palce a věřím….💚💚💚

 3. Zdeňka napsal:

  Držím pěsti a posílám hodně sil! 💪🍀

 4. Lenka napsal:

  Krásný den Veru, moc Vám držím palce. Já měla to velké štěstí, že u mě rakovina operací skončila (pevně věřím, že navždy). Z alternativních věcí jsem zkoušela pampeliškový kořen (klasický odvar). Hodně věřím chlorele a zelenému ječmeni. Samozřejmě nevím, jestli zafungovalo tohle, nebo něco jiného, ale mrknout můžete.

  • Verča Mašínová napsal:

   Tak to je skvělé, tak jen tak dál v plném zdarví! A ano, ječmen se mnou souzní, ten si zařadím. Moc děkuju i za ten další tip. ❤️

 5. hana havlová napsal:

  Zdravím vás Veroniko,
  dočetla jsem jedním dechem až do konce váš příběh s rakovinou.
  Už nějakou dobu vás sleduji na fb a tuším, že jsem i ve vaší databázi kontaktů, protože mi chodí vaše newslettery.

  Nějak cítím, že vám nemoc přišla do cesty, abyste poodhrnula roušku nad touto diagnozou i dalším lidem.
  Myslím, že právě vy jste ta pravá osoba, ačkoliv se vám to může jevit jako kruté vůči vám i vaší rodině.
  Že jste taková česká Luise L. Hay.

  Často mám vztek nad skutečností, že už v roce 1931 byla udělena Nobelova cena vědci Dr. Otto Warburgovi za práci o zásaditém prostředí v těle – cituji: „žádná nemoc včetně rakoviny nedokáže přežívat v zásaditém prostředí.“

  Já sama se příliš studiem materiálů o této nemoci nezabývám, semtam si něco poslechnu na YT
  (třeba přenos z Divadla Kampa od Jardy Duška, apod..).

  Ne příliš hloubkově se zajímám o tradiční čínskou medicínu, ze svého studia přípravného ročníku na Institutu tčm
  mám nějaké kontakty na terapeuty tčm u nás:

  http://www.komoratcm.cz

  Sama se věnuji spíš udržování zdraví a rovnováhy s pomocí produktů vyráběných podle receptur tčm. Za obzvlášť cennou považuji oblast ženského zdraví, hormonální rovnováhy,
  řešení ženských potíží (cysty, myomy, bolestivá menstruace, neplodnost, potíže v přechodu ….) A i tady je naprosto skandální situace, kdy běžné hygienické prostředky pro ženy (menstruační vložky a tampony)
  se vyrábí z odpadního materiálu (recyklovaných plastů) bělených chlorem, parfémovaných.
  To vše se při kontaktu se sliznicí vstřebává do těla……..

  Existují dámské vložky vyráběné z biobavlny, obsahující zároveň extrakty ze směsí bylin, namíchaných podle
  dávných receptur tčm tak, aby podporovaly organismus ženy.
  Tradiční čínská medicína vidí poševní sliznici jako „spodní ústa“ jimiž organismus nasává stejně jako běžnými ústy.
  Jen se přes sliznici do krevního oběhu látky vstřebávají rychleji, než trávicím traktem, jako např. po vypití bylinného čaje. A tak mě napadá, že bych vás ráda touto cestou podpořila a poslala vám zdarma balíček s těmito bylinnými vložkami.
  Samozřejmě s popisem, v jakém pořadí je používat.
  Tedy jen v případě, že váš typ rakoviny není hormonálního původu (toto je jediná kontraindikace).

  Je to můj momentální nápad, berte to prosím tak.

  Držím vám palce a přeji vám uzdravení.
  hana havlová

  • Verča Mašínová napsal:

   Hani, to je od vás moc milá nabídka. Ne, moje nemoc není hormonální. A úplně mě dostala vaše kráná slova, wow, fakt je v nich síla. Nemyslím si, že bych se mohla jakkoliv přirovnat k Luise L. Hay, ale vážím si toho! ❤️

 6. Jana Kalivodova napsal:

  Veroniko jen tak dál. Vím, že vyhraješ a dál budeš plnit své poslání zde mezi námi. Jsem s tebou. Ozvu se Ti mejlem.

  • Verča Mašínová napsal:

   Děkuju moc! ❤️

   • Míša napsal:

    Dobrý den,
    Nejdřív Vám chci říct, že Vám přeji mnoho sil a je skvělý, že to nechcete vzdát 🙏
    Napadl mě Dalibor Chytil – na ig ho najdete jako cityshaman.cz 💚 Třeba by Vám mohl pomoci/ nasměrovat.
    Věřím, že tuhle životní etapu zvládnete.
    Myslím na Vás a posílám objetí.
    Opatrujte se. :)
    M.

 7. Zuzana napsal:

  Milá Verčo, napadly mě knihy od spisovatele Vladimíra Kafky. Pomáhal lidem s rakovinou a hodně debatoval na společných besedách s Jaroslavem Duškem. Bohužel už není mezi námi. Jeho debaty jsem sledovala a bylo mi to hodně blízké,dávalo mi to smysl… mrkněte na pár videí a přečtěte jeho knihy. Hned mě napadl v souvislostí s Vámi. Ať se Vám daří. S láskou Zuzana.♥️

 8. Linda napsal:

  Verunko, objímám. Jsi báječná.
  Já jsem nedávno narazila na Quantum angels – coherence healing.
  Dělají taková léčivá setkání online – ty jen ležíš, posloucháš muziku a koupeš se v energii, kterou ti posílají. Jako takhle to zní trochu ujetě, ale je to celé postavené na teorii kvantového pole a učení Dr. Joe Dispenzy, který sám sebe uzdravil z komplikované zlomeniny páteře. Jako rakovina to není, ale třeba by tě to povzbudilo, má na YT spoustu videí, jak vzdělávacích, tak se svědectvími lidí, kteří se díky kvantovému poli taky uzdravili. U nás se tomu věnuje Petra Adams, je báječná, kdyžtak ji určitě kontaktuj.

  https://www.petraadams.cz/
  https://www.quantumangelsheal.com/
  https://drjoedispenza.com/

 9. Zita napsal:

  Veroniko,
  neznám Vás, ale příběh jsem celý přečetla, a z celého srdce držím pěsti, aby se Vám vše vrátilo do rovnováhy.
  Impulz pro Vás, mrkněte na odkaz, je tam i mnohem více informací, nebo se pokuste spojit přímo s panem Bednaříkem.
  Produkty osobně znám a používám. Třeba to ve Vás zarezonuje.
  Zita

  https://www.dobrabylina.cz/cannasan

 10. Mariana napsal:

  Verunko, doporučuji tyto úžasné knihy: 1/ Yan Gawler – Nad rakovinou můžeš zvítězit https://muj-antikvariat.cz/kniha/nad-rakovinou-muzes-zvitezit-gawler-ian-1993, tato kniha je k mání už jen v antikvariátech, ale určitě stojí za přečtení, je v ní mnoho informací, (autor je australský zvěrolékař, měl prognózu už jen 3 týdnů přežití, přesto neztratil důvěru a uzdravil se) je velmi zajímavá a povzbudivá. 2/ Hamáčkovi: Nemoc – dar transforamce https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/329246-nemoc-dar-transformace.html. Byli jako hosté u Duška v Duši K. https://www.youtube.com/watch?v=zz_BbkRIIOg , taky uzdravení z rakoviny a moc povzbudivou cestou. Louise L. Hay, nebo Anitu Moorjani určitě už znáš…. 3/ Taky doporučuji Duši K. o učení Bruna Gröninga https://www.youtube.com/watch?v=ME4nt1pO5oEhttps://www.youtube.com/watch?v=3KQIVrc9RB8 . Bruno říkal, že: „Existuje mnoho věcí, které nelze vysvětlit, ale nic, co by se nemohlo stát. Důvěřuj a věř, boží síla pomáhá a léčí.“ Ve své době pomohl k vyléčení tisícovkám lidem a mnohá uzdravení se dějí i dnes… Já osobně nemám žádné mimořádné schopnosti, ale v mých modlitbách jsi každý den. Vím, že se uzdravíš. Objímám. Mariana

  • Verča Mašínová napsal:

   Mo děkuju za všechny tipy a dojlo mě, že jsem v tvých modlitbách každý den. To je tak krásný. ❤️

 11. Silvie napsal:

  Verčo, jste prostě skvělá ženská. Moc vám fandím , kdybych mohla jakkoliv pomoct tak stačí napsat!

 12. Pavel Navrátil napsal:

  Ahoj Verčo, odo mňa máš info v maily. Treba sa len ozvať. Potrebujem na túto tému s Tebou rozprávať. Sám som prešiel onkológiou, mám tri operácie za sebou. Začalo to skrátením hrubého čreva, neskôr amputáciou ľavej pečene a neskôr hrubé črevo znova. Posledná bola v roku 2012, som bez liekov a v pohode.

  Operácie, ktoré ma zároveň informačne posunuli vpred. Pochopil som, prečo vznikajú choroby. Pretože všetky diagnózy spúšťa vnútorný zápal. V Mojom príbehu si nájdeš podrobnosti, klikni na http://www.pavelnavratil.eu/rakovina-ako-liek/cesty-zdravia/moja-cesta-zdravia/. Aby som takto verejne zanechal odkaz, pochopil som, že každý bez rozdielu veku, potrebuje užívať minerály a Omega 3 vo vysokej kvalite. Sledujte hodnoty DPA a DHA. Toto je cesta k zachovaniu rovnováhy buniek. Meria sa rovnováha Omega 6 : Omega 3, ktorá by dnes mala byť minimálne 3:1. Čím menšie číslo je, tým lepšie. Prečo? Zúčastňujú sa vo všetkých metabolických procesoch. Ak telo Omegu 3 nemá, „kradne“ ju z ciev. Samozrejme, toto je len jedna strana mince. Zohráva tam aj spôsob života.
  Prevezmite kontrolu nad svojim zdravím už dnes https://www.youtube.com/watch?v=zy2Dc00Isv0
  Prof. J. Ruprich v ČT 24 o OMEGA 3 a štúdií Comed, ktorú realizovali Fakultná nemocnica Brno a SZU https://www.youtube.com/watch?v=LBbEFVLHEh8

  • Verča Mašínová napsal:

   Ahoj Pavle, moc děkuji, na tvůj e-mail ti ještě odpovím, jsem poslední tři týdny úplně komunikaci nedávala… Každopádně, o tomto jsme se spolu už bavili myslím letos v březnu, Zinzino mám. :)

 13. Táňa napsal:

  Milá Verčo,
  ozvi se mi, pomůžu Ti a produkty Ti Zinzino Ti na několik měsíců věnuji zdarma.
  Mrkni např. tady https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12442909/ nebo prostě zadej omega-6 omega-3 ratio + cancer.
  Dále si vygoogli beta glucans (někdy jen glucans) + cancer, to jde ruku v ruce. Obojí lze při chemo, pokud by ses rozhodla.
  Funguje násobně lépe než Budwig, které se změnilo složení výchozích surovin, které používala.
  Přeji hodně štěstí!

  • Verča Mašínová napsal:

   Táňo, děkuju. To je úžasná nabídka. Zinzino mám. :) Ty anglické studie jsou pro mě velmi složité. A dost mě zajímá ta tvá poznámka ke změně složení surovin u Budwig diety. Jak jsi to myslela? No asi mi tu neodpovíš :D, ale to neva, já tu budu mít tvůj e-mail, tak ti když tak napíšu.

 14. Ludmila Eliášová napsal:

  Paní Veroniko, nedávno jsem poslouchala velice zajímavé webináře p. doktorky a její dcery
  Obě se skvěle doplňují a v jednom z těch webinářů p. doktorka zmiňovala i vyléčené nádory
  P.doktorka se jmenuje Zdeňka Popelková a její dcera Jana Popelka Na této stránce je mimo jiné sekce“konzultace ku zdraví“ a tam najdete, když budete mít zájem,
  všechno, i kontakty Adresa je: http://www.janapopelka.cz
  Zkuste se podívat, třeba Vás tyto ženy osloví
  Přeji Vám hodně sil a zdraví🙂
  Ludmila Eliášová

  • Verča Mašínová napsal:

   Ludmilko, děkuju. I za připomenutí těchto dvou dam. Před časem jsem na ně narazila, jejich webinář o imunitě mi přišel přínosný, ale zapomněla jsem na to. Tak děkuji.

 15. Ema napsal:

  Ahoj, také jsem prošla onkologickou léčbou. Žiju. Udělala jsem maximum. Změnila stravu, cvičila jógu, chodila na pásu, jedla suplementy Ahcc a moringu, prováděla endogenní dýchání, četla knihy, absolvovala psychoterapie Cesta, bylo toho mraky… Mohu nabídnout pomoc, především psychickou podporu. Bližší info a kontakt na http://www.emakuby.cz. Přeju hodně sil, hodně zdraví, štěstíčko,.. posílám kopec naděje… Ema

 16. Monika napsal:

  Ahoj milá Verčo, měla jsem hacknutý svůj Fb účet a tak jsem tě nemohla sledovat celý měsíc….A ted si čtu tvůj příběh. Za mě, jsem lékařka a zároven se celý život věnuji alternativně. Stalo se to mimo jiné proto, že moje máma zemřela na rakovinu vaječníků když mi bylo 14….Takže jsem se pak snažila najít cestu, aby už nikdy nikdo zbytečně neumřel….v meditačním světe se pohybuji celý život, v našem meditačním centru jsem potkala tisíce lidí, slyšela stovky příběhů, zažila i mnohé střety s rakovinou….opravdu, dělám to již 20 let naplno…

  a…..

  můj názor je takový, že je lepší zkombinovat nabízenou chemoterapii ( rozhodně ve velkém městě- nejlépe v onkocentru v Praze nebo Brně, malá onkocentra v krajích, nemají nejmodernjěší léky a ani kvalifikaci, rozhodně stojí za to dojíždet!!!), nebo protonovou terapii, ta je nejmodernější a chtělo by tam zavolat, zda li i pro tvou diagnosu… https://www.ptc.cz/cs/lecba-rakoviny/diagnostika/ …….no a určitě se nebránit, je chemoterapie to jed, ale člověk se potom může detoxikovat…..do toho dietu, myslení a vse co jsi si naplánovala…………………..já uz totiz bohuzel videla tolik lidí, co odmítlo klasickou léčbu a nedopadlo to dobře….za vsechno mohou ty populárne naucné knihy, kdy jeden clovek z tisíce se vyléčil….to tak bývá, ale je to spís práve ta svetlá vyjímka……a pak to zpopularizuje……nejsou na to výzkumy reálných výsledků…….podle mého názoru má daleko daleko vetsí sanci na uzdravení kombinace moderní soucasné lécby a alternativy………………prosím prostuduj to, zvaz to……nechci ti brát nadeji, ale já videla tolik lidí, co se rozhodlo jít jen alternativou a zbytecne umrelo, zakladatelka Medunky, Steve Jobs, ale hlavne jsem osobne spoustu lidí potkala, protoze se celý zivot pohybuji jen mezi temito lidmi alternativními………….ono to tak bývá, človek se chytá stébla trávy….a knihy jsou více informacní, dobře napsané….ale vetsinou podlozené jen jedním vyléčeným clovekem…..já bych doporucila: vybrat si nejmodernejsi onkologicke centrum v Cesku ( na pojistovnu), velké mesto: Praha, Brno, zádnou onkologii v okrese pokud to půjde……a pevne verit té metode…..a do toho udelat vsechny alternativní kroky které jsi nasla……https://www.mou.cz/druhy-nazor/t1519 masarykuv onkolgicky ustav v brne je asi nejmodernejsi u nas v cesku……. mou.cz ………………………..drzím ti moc a moc palce, vím co prozíváš, já to znám z té druhé strany, ale od cloveka me nejblizsího……..s láskou monika

 17. Monika napsal:

  A ještě, zde je dobrá stránka: https://www.mou.cz/nadory-tlusteho-streva-a-konecniku/t1451 ….v Brne ti nabídnou i imunoterapii, viz odkaz…no já mám proste hrozne spatný názor na onkologie okresní, ty jsou fakt spatné…. ….no a pozeptej se i na té protonové lécbe, jestli by nemeli resení pro tvou diagnosu https://www.ptc.cz/……..moc zdravím, moc na tebe myslím, s láskou a úctou ….monika

  • Verča Mašínová napsal:

   Mončo, moc děkuju za všechny rady a tvůj pohled. Je pro mě velmi cenný. Ještě ti napíšu e-mail.

 18. Klara Groulikova napsal:

  Ahoj Veru, známe se jen virtuálně z PZP. Jsem z 2015 ročníku – máme Online psí školu. Poslala jsem finanční podporu. Přejeme hodně sil!! Děkujeme za sdílení tvého příběhu a věřím, že vše dobře dopadne a ještě pomůžeš dalším lidem s novým projektem, na který se taky moc těším. 🙏🙏🙏 Kdybysme mohli ještě nějak pomoct, klidně se na nás obrať. 🙏 Klára

  • Verča Mašínová napsal:

   Klárko, moc děkuju za tvou podporu a to i finanční, jsi velmi štědrá. ❤️ A děkuju, že se těšíš na můj nový projekt, to je tak povzbudivé.

 19. Eva napsal:

  Osobně jsem se (letos) v Plzni na dětském hřišti, kde jsem byla se svou dcerou a oba s vnučkou) setkala s paní, která se uzdravila z terminálního stadia rakoviny (lékaři jí nedávali ŽÁDNOU šanci), ona se ale na jejich mínění vykašlala, dle svého popisu dramaticky změnila svůj život (zřejmě byla schopna sama identifikovat, co na jejím životě bylo nezdravého a co tedy změnu potřebuje a jakou) a nejenže se uzdravila, ale i o tom prý napsala knihu. Bohužel neznám její jméno, ale kéž ZATÍM alespoň POMŮŽE, ŽE TO LZE. Svou předpovídanou smrt přežila o hodně (vzhledem k tomu, že její dceři tehdy bylo asi 12 let a nyní je ta dcera nejen dospělá, ale má asi 5-tiletou dceru, tedy vnučku té paní, co měla tehdy rakovinu). Pokud tu (fascinující a energií sršící svéráznou paní) znovu potkám, pokusím se Vás spojit nebo alespoň zjistit, jak se jmenuje (paní i kniha, co napsala).

  • Verča Mašínová napsal:

   Děkuju Evčo za sdílení. Ano, jde to, těch lidí uzdravených v (nejen) termálním stádiu rakoviny je hodně a je to povzbuzující. :)

 20. Eva napsal:

  Ještě bych dodala, že paní je náležitě hrdá na fakt, že ji její lékař (kterého její uzdravení šokovalo) dodnes používá její případ na konferencích jako příjlad toho, že i takovéto “zázraky” jsou možné!

 21. Blanka napsal:

  Ahoj Verčo, jsem z PzP 2021, ale to není teď důležité. Tvůj příběh si mě přitáhl, přečetla jsem ho jedním dechem a okamžitě ti chtěla pomoci koupí nějakého produktu. Tvé obrazy mě nadchly, ale úplně přitahována jsem byla obrazem „mám štěstí“ ( přestože nemám ráda černou barvu), tenhle byl na první pohled ten pravý. Prošla jsem pak několikrát všechny obrazy, ale byl to jen ten jeden. Máš stejně už u všech obrazů napsáno „prodáno“. Což je v tuhle chvíli pro tebe určitě moc fajn. Tak já nechám dál uzrát jak tě podpořit finančně. Zatím ti posílám hodně sil, lásky, povzbuzení a víry, že dostáváme jen tolik, co jsme schopni unést a je jen na nás, jakou si nastavíme vnitřní realitu a já tak nějak tuším, že ty sis tu svoji už nastavila správně. Hodně sil. S láskou Blanka
  P.S. kontaktů a preparátů už máš doporučeno tolik, že už další nechci přidávat, sama vím, že se v tom pak člověk lehce ztratí

  • Verča Mašínová napsal:

   Blani, moc děkuji za tvou podporu. Já zas nějaké obrazy namaluji a třeba si tě najde ten pravý později. Nebo si můžeš objednat obraz na přání. :)

 22. Petra napsal:

  Milá drahá Veru, sice se neznáme osobně, nýbrž z virtuálního prostoru, což ale ničemu neubírá…Zpráva o Tvém zdravotním stavu mě zasáhla a pročetla jsem každý text, který jsi k tomu sepsala. Napadají mě slova, která si nespočetkrát jistě slyšela a přesto stojí za opakování: obdiv, vnitřní síla, houževnatost, odhodlání, svoboda mysli, láska k ŽIVOTU, být aktérem a tvůrkyní svých každodenních kroků a rozhodnutí…Posílám velké objetí a hodně moc sil a energie. Kromě podpory koupí tohoto malého-velkého díla (Hvězda), bych Ti ráda poslala imaginaci „Bezpečný prostor – Tvá oáza klidu“ nebo Tě jí mohu osobně provést a sdílet přímo. Drž se svého motta a moc držím pěsti! Srdečně a s pokorou i vděkem, Petra – absolventka PzP 2020.

 23. Pavla napsal:

  Verunko, moc zdravím ❤️,
  ty dvě cesty jsou vždycky. Ale z mého pohledu je důležité vyřešit to proč. Proč se to stalo. Pochopit to, rozklicovat a pustit. To je myslím ten důvod proč se dějí takové věci. A proč na to klasická medicína – chema a tak někdy nestačí a někdy ani alternativa.
  Jak jste psala, ta první cesta – je cesta oběti, předání se do rukou lékařů a dát od toho své ruce pryč.
  Druhá cesta – změním stravu, budu cvičit, zkusím co nejvíce za sebe převzít zodpovědnost… To je super.
  Ale zase nejsme u toho proč. Proč tam ten „nádor“ byl a zrovna v takovém místě? Co mi měl ukázat? Co si mám zpracovat? Někdy stačí „málo“. Hlavně on se tam neudělal za dva dny. Byl to proces. Každá nemoc má své předchorobí, co tomu předcházelo.
  Člověk má ale strach se v tom „patlat“.
  Jinak MUDr. Jarmila Klímová, MUDr. Honza Vojáček, ti jdou cestou alternativy. Ale to už se určitě k Vám dostalo.
  Přeji mnoho sil. Budu na Vás MYSLET. ❤️
  Člověk k uzdravení potřebuje jen sebe. K vyléčení ty druhé.
  Mějte se co možná nejlépe v rámci možností. ❤️

  • Verča Mašínová napsal:

   Děkuju. Ano, ta příčina je důležitá. A ano, nevzalo se to tam ze dne na den. Já to od začátku vnímám jako pozůstatek mého starého života. Je to něco, co už ke mně nepatří, ale mělo to dříve živnou půdu v konkrétních destruktivních myšlenkách. Už jsem ale ušla kus cesty a zkrátka tohle už není moje. A věřím, že i touhle cestou / léčbou za tím udělám definitivní tečku. :)

 24. Markéta napsal:

  Ahoj Verčo.
  Držím palce a věřím ve Tvé uzdravení. Myslím, že stojí za to si přečíst knížku „Musela jsem zemřít, má cesta od nemoci k opravdovému uzdravení“. Odkaz zde: https://www.kosmas.cz/knihy/187035/musela-jsem-zemrit/
  Přečetla jsem ji jedním dechem.
  Markéta

 25. Deni Ha napsal:

  Milá Verčo,
  už jsem ti napsala osobní zprávu, ale pridám link aj sem. Možno pomôže aj ostatným čtenářum.
  Ako som ti písala, máš môj obrovský obdiv a veľmi som vďačná za ľudí ako ty, ktorí berú osud do svojich rukou a tvoria a majú túžbu žiť.

  Posielam ti odkaz na krátku hodinu relax jogy s dychovou terapiou, keď budeš mať chuť vypnúť a len dýchať a dovoliť dychu nech regeneruje tvoje buňky. Nech ti dáva viac kyslíku do krvi, tá zas vyživuje orgány, nech sú zdravé.
  Telo je parádna mašina, náš chrám, v ktorom je vše dokonale prepojené a keď ho dáme do ROVNOVÁHY, tak vraj má schopnosť sa samé uzdraviť, tak ako príroda. Tak ma to raz učil jeden Indický učiteľ pranajámy v Kerale.

  Drž sa a nech vše ide s vyšším zámerom v tvoj prospech!
  Nech si tu dlho s nami, so svojimi deťmi, nech zdielaš tak obrovskú silu žiť, ktorá z teba ide!
  ~ ~ ~
  LINK NA RELAX JOGU S DYCHOVOU TERAPIOU: https://youtu.be/YSO8sb9VsVg

  • Verča Mašínová napsal:

   Moc ti děkuji, Deni, za tvá laskavá slova a povzbuzení. A ano, dech je úžasný pomocník, sama ho chci více do života zařadit, takže za odkaz na video děkuji. <3

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů