Nezemřu, budu žít, budu vypravovat o Hospodinových skutcích. (Žalm 118, 17)

RAKOVINA A JAK TO BUDE DÁL?

Celý příběh i možnost jak mi pomoci najdete níže na stránce

Než vás uvedu do své situce, krátce se představím

Jmenuji se Veronika Mašínová, stále mi je ještě 47 let (48 mi bude v listopadu 2022) a mám tři báječné děti.

 • Dominiku (20 let, letos odmaturovala se samými jedničkami na umělecké škole a aktuálně cestuje po světě a poznává život a sebe),
 • Daniela (17 let, nyní studuje 2. ročník gymnázia)
 • a Simonu (14 let, letos je v devítce a čekají ji přijímačky, chce jít na uměleckou školu).

Od roku 2013 jsem s nimi sama. Tehdy jsem se rozhodla odejít od svého manžela a vydat se na zcela novou životní cestu.

V on-line prostoru jsem začala být více aktivní od roku 2015 a mnozí z těch, kteří mě z té doby znají, vám potvrdí, že jsem ušla velkou cestu práce na sobě. Odložila jsem mnoho zátěže v podobě nesebelásky, studu, viny, zcela jsem změnila obor svého podnikání (z prodeje bot jsem přesedlala na tvorbu webů a práci s chytrými on-line aplikacemi, kterou dělám dodnes), začala se lépe stravovat, cvičit, začala jsem cestovat - na začátku jsem brala vždy jedno z dětí a užívali jsme si čas jeden na jednoho, v létě pravideně strávíme společně červenec někde u moře, moře totiž miluju. S dětmi jsme úžasný tým, podporuji je a předávám jim všechno podstatné, aby v životě byly šťastné. 

Miluju práci, kterou dělám a jsem vděčná za klienty, které mám. Mnoho z nich je se mnou dlouhé roky, jsme přátelé a sdílíme spolu kolikrát i životní radosti a starosti. 

Za posledmí roky jsem si kolem sebe vybudovala úžasnou komunitu lidí. Nejsou to pro mě fanoušci, jak se jim běžně říká. Pro mě je to virtuální rodina.  Vnímám to tak nejspíš proto, že nikoho vlastně nemám. Ano, děti, které miluji a ony mne. Ale ty mám jen na čas zapůjčené :). Jsem jím tím nejlepším průvodcem, jakým dokáži být, ale každý z nich má svůj čas na vlastní samostatný život. Maminka mi zemřela před lety, taťkovi je 70 let a máme spolu moc hezký vztah, ale taťka si žije svůj život, vídáme se, máme se moc rádi, občas spolu také cestujme, ale na svoje trable a starosti jsme tak nějak každý sám. 

Roky na mně leží kompletní zodpovědnost za uživení sebe a mých třech dětí. Prošla jsem si různými situacemi, jakože jsem nebyla schopná zaplatit doplatky na zdravotním a sociálním pojištění a daň z příjmu a díky tomu mi exekutor obestavil účet. Dostala jsem se z toho. Stejně tak z několika dalších patálií. Protože to jsem já. Mám v sobě zvláštní sílu, která mě nutí nezdávat se, hledat cesty a řešení, někdy dřít, jít po kolenou, plazit se, ale hlavně nezůstat stát. 

Sdílím svůj život veřejně a beze strachu a tím inspiruji mnohé, často mi to píšete. Více o mně najdete zde na webu v mém příběhu, na mém osobním FB profilu (kde sdílím asi nejvíc) a také na mém IG profilu, kde sdílím především storíčka z aktuálního dění tady a teď. 

RAKOVINA A JAK TO BUDE DÁL?

Červen 2022

Nějaký čas jsem pozorovala krev ve stolici. Neřešila jsem to hned. V červnu 2022 - letos v červnu - jsem podstoupila kolonoskopii. Celý trakt tenkého i tlustého střeva byl naprosto v pořádku. Až na jedno místo. Cca 25 cm od konečníku byl velký polyp. Pan doktor mi ho při kolonoskopii i s kusem střevní tkáně celý odstranil a poslal ho na histologii. S tím jsme se v červnu rozloučili a já odletěla s dětmi na náš pravidelný měsíční pobyt u moře. Pustila jsem to z hlavy, nečekala jsem nic. 

Srpen 2022

16.08. jsem měla domluvený termín u pana doktora v gastroenterologické poradně. Dávno jsem na polyp zapomněla a myslela jsem si, že půjde o nastavení nějakého režimu kontrol. Ale pan doktor mi oznámil nemilou zprávu: V polypu se našly nádorové buňky. Upřímně, ten den mi vůbec nedošlo, co mi to řekl. Došlo mi to až druhý den. Zárověň mi oznámil, že to vypadá velmi dobře. Nádor nestihl nikam prorůst, resp. prorostl cca 1 mm do sliznice střeva. Byly to velmi dobré prognózy. Navrhl mi jako preventivní věc resekci střeva. Tedy odstranění té části střeva, kde se polyp nacházel. Ale že se o tom ještě poradí na onko-chirurgii a zavolá mi.

Volal mi ob den s tím, že i primář onko-chirurgie operaci jednoznačně doporučuje. Vezme se kus střeva spolu s nejbližšími mízními uzlinami. Hned týden na to (24.08.) jsem šla do onko-chirurgické poradny a dostala jsem k mému překvapení velmi brzký termín operace. Byla stanovena na 12.09. 

Září 2022

V neděli 11.09. jsem nastoupila do nemocnice a den na to byla operována. Operace proběhla podle očekávání, uřízli mi kus střeva se dvěma nejbližšími mízními uzlinami. Dva dny jsem byla na JIP a následně přešla na normální pokoj. Trochu mi haprovala hodnota CRP, ukazovala na zánět. Hodnoty ale začly klesat, tak jsem byla v neděli 18.09. propuštěna domů.

ŠOK

Celou dobu jsem byla v naprosté pohodě a brala vše tak, že touhle operací to končí. Ve skutečnosti to byl začátek. S propouštěcí zprávou mi doktor oznámil, že nádorové buňky se našly v jedné z mízních uzlin odebraného střeva. To znamenalo, že rakovina se dostala ze střeva ven a nyní se může jakokoliv šířit po mém těle. Z diagnózy Rakovina tlustého střeva 1. stupně (která je snadno léčitelná), jsem se dostala k diagnóze Rakovina tlustého střeva 3. stupěň, která je neléčitelná. Při nejlepších prognózách bych měla žít maximálně 5 let. Ale reálná a běžná doba jsou cca 2-3 roky. Lékař mi také oznámil, ať si hned v pondělí zavolám do onkologické poradny pro termín a že bude třeba začít s další léčbou - chemoterapie a ozařování. 

Byla jsem z toho v šoku. A přestože jsem měla rozřezané břicho, byla unavená a vysílená a měla v plánu jet domů taxíkem, vzala jsem svoji tašku a šla domů pěšky. A brečela jsem a brečela. Jak můžu umřít a nechat tu svoje děti? Nemají vůbec nikoho kromě mě. Jak je můžu opustit? A kdo se o mě bude starat a pomůže mi v době chemoterapie? Co s námi bude, když já jsem jediný živitel rodiny? Tohle byly nejtíživější otázky, které mi běžely hlavou a drtily moji duši. Byla jsem tak smutná. 

Oznamuji to dětem

Přišla jsem domů a obě mladší děti ještě spaly. Dominika je odjetá ve světě, ta tu teď s námi není. Převlékla jsem se do pyžama a šla si taky lehnout. Snažila jsem se usnout a tomuhle všemu uniknout. Když jsem pak vstala, děti byly vzhůru. Tak moc jsem jim to chtěla oznámit statečná a nad věcí, místo toho jsem ze sebe vysoukala jen diagnózu a že brzo umřu. Brečeli jsme a brečeli. Pak jsem to ještě musela zavolat Dominice. Rvalo mi srdce, že ji něco takového oznamuju přes telefon a že je tam sama a nemůžu ji ani obejmout. Bylo to strašný. Zase jsme plakaly. 

Další dny 

Další dny jsem se snažila v tom všem zorientovat. Do toho jsem brala prášky na bolest, píchala si každý den injekce do břicha (ty si budu píchat celý měsíc) a k tomu mi ale z největší jizvy na břiše začal vytékat hnis. Ve středu 21.09.2022 odpoledne. Řekla jsem si, že zavolám tátovi, poprosím ho, aby mě odvezl do nemocnice a zároveň mu to oznámím. Táta totiž do téhle chvíle neměl o ničem tušení. Nevěděl, že jsem byla na kolonoskopii, ani že jsem absolvovala operaci. A tak jsem mu všechno řekla a zase brečela. 

V nemocnici mi museli ránu rozpárat, vyčistit (což bylo asi to nejhorší, co jsem kdy zažila), udělal se z ní stěr, aby se zjistilo, jaká bakterie tam řádí a následné dny jsem jezdila každý den na čistění a převaz. Mezi tím přišly výsledky stěru, v ráně byla bakterie E coli, dostala jsem cílená antibiotika. V současné době je rána stále rozšklebená a zející a hojí se. Někdy v budoucnu bude moci být břicho zase zašito. 

CO TEDA BUDU DĚLAT?

Cesta 1: Klasická medicína a chemoterapie

Velmi rychle jsem si došla k tomu, že chemoterapie není řešení. Mám stále velmi silné vzpomínky na mou mamku, která chemoterapii podstoupila. Lékaři by se plácali po rameni a do svých statistických tabulek by zapsali (a že zapisují!): Pacientovi byl prodloužen život o 4 měsíce. Hurá. Neumřel za dva měsíce, ale za šest. Přesně tak to je. To, že umře, bylo jasné. Měla metastázy v kostech, v mozku, přesto ji nasadili chemoterapii a ozařovali. Jak moc ji tohle zničilo vidím stále před očima. Ano, vydržela o 4 měsíce déle, ale s jakou kvalitou života? Nijakou. Trápila se a trpěla. 

Chemoterapie je jed. Nic víc. Jsou to strašné jedovaté léky (jestli to lze vůbec označit za lék), které doslova otráví celý organismus. Seberou vám veškeré síly, které možná ještě máte a můžete mít na to posílit svoje tělo a vést ho k uzdravení. Moje diagnóza má 100% úmrtnost. V mém stádiu není šance na vyléčení. Na konci prostě stojí hrob. Jen klasická medicína vám ještě automaticky nabídne chemoterapii jako možnost se do toho hrobu dostat (ale bez záruky) o něco později. Nic víc neumí. 

Představila jsem si, jak do svého těla nechávám lít jed, jak mi to ničí krevní buňky, buňky střeva a přináší to těžké zažívací problémy, jak ztrácím cit v rukou, vypadávají mi vlasy, je mi zle, zvracím a hlavně - hlavně jsem strašně moc slabá. Nemohu být pořádně se svými dětmi, nemohu pracovat, nedokážu se o sebe ani o děti postarat. Co se mnou, co s náma bude? 

Takže tu máme jednu cestu, širokou, po které se vydává většina lidí. Je plná strachu, bezmocnosti, odevzdání se a poddání se. Klasická medicína totiž říká, že rakovina vzniká mutací buněk. Tedy v překladu to znamená: Jste chudák, oběť, máte holt smůlu, nemůžete za to. Dáme vám chemoterapii, to pro vás ještě můžeme udělat a buďte rád, nejspíš budete žít (sice strašně a nekvalitně) třeba o rok, dva déle. Odevzdám svou sílu, stanu se loutkou a obětí a na konci je tak jako tak smrt. 

Cesta 2: Alternativní medicína

Ale je tu i druhá cesta. Úzká, málo prošlapaná, ale minimálně se šancí 50:50. Rozum by řekl: Nic nemáš jisté. I na konci této cesty může být smrt. Ale taky se to může povést a budeš žít. Víra a duch s duší řeknou: Tohle dokážeme, uzdravíš se. Ale to trochu předbíhám...

Dnes existují i další možnosti, jak se k rakovině postavit a jak ji léčit. Do této chvíle jsem si poslechla příběh Chrise Warka, který před lety dostal úplně stejnou diagnózu jako já. Už 15 let je zdravý a žije. Objevuji olejovo-bílkovinovou stravu podle Dr. Johanny Budwig založené na vědě. Jsem úplně na začátku své cesty, ale chci se obklopit pozitivními příběhy rakoviny, vším, co bude posilovat mou víru, dodávat odvahu mé duši, co bude mému tělu dodávat zdraví. 

V tom vidím ten zásadní rozdíl mezi cestou 1 a cestou 2. Na jedničce do svého těla nechávám lít jed, který mi bere síly a stejnak umřu. Na dvojce můžu do svého těla lít zdraví všemi možnými způsoby, rozmnožovat a posilovat svou sílu, podpořit tělo, aby zahájilo uzdravující proces. A věřit v milost Boží a vyšší záměr, že budu žít. 

Takže po prozkoumání obou cest a porovnání jsem došla k tomu, že tahle cesta mi dává o dost víc smysl a naděje.  Odpovídá mému naturelu a povaze. Nechci se odevzdat, rezignovat, lít do sebe jed, který mi sebere všechnu sílu a zbytek zdraví a čekat na smrt. Chci něco dělat. Vzít zodpovědnost, jít do akce. 

Mojí největší motivací jsou tyto tří oblasti:

 1. Moje děti
  Fakt je tu ještě nemůžu opustit. Simonce bude v listopadu teprve 15. Sama teď prochází náročným vývojovým obdobím a já jsem její pevný bod. Stejně tak starších dětí. Když jsem přišla z nemocnice, Daniel mi tolik věcí vyprávěl. Potřeboval mi říct, co se stalo za ten týden, co jsem nebyla doma. A hlavně se pochlubit s dostavěním svého PC setu, na který si vydělával celý rok. Koupil si ho celý sám - počítač, monitor, klávesnici, myš, podložku, sluchátka. Vše si krásně sladil a má to fakt krásný. Stálo ho to několik desítek tisíc, které ve svých 17 letech vydělal vlastní prací a dokázal to! Kolik takových situací ještě bude, kdy na sebe bude hrdý a bude mi to chtít ukázat a já budu moct být hrdá na něj? Hodně a já u nich chci být! A Domča? Je na prahu dospělosti a i když vylétává z hnízda, stále se na tolik věcí ptá a touží po radě. Všechny tři potřebují mámu. Ještě stále a strašně moc. Kdyby měli třeba fajn tátu, nebo někoho jiného blízkého, ale ony mají fakt jen mě. Teď je nemůžu opustit! 
 2. Moji klienti
  Miluju svoji práci. Mám klienty, kteří jsou na mě velice závislí. Jejich podnikání funguje i díky mě a tomu, jak jim pomáhám. Nemůžu je opustit a nechat je v tom. Taky tu mám závazky, kterým chci dostát. Vím, že moje práce je mým posláním. Vidím ten přesah a jak moc pomáhám ostatním podnikatelům dostat jejich know-how, dary, poznání, produkty k lidem, kterým pak pomáhají a mění životy. Tady je ještě cesta rozhodně přede mnou a nemůže se teď skončit!
 3. Poslání a vize
  Vím, že ještě mám jít dál a předávat víc ze své moudrosti a poznání. Nemyslím si, že nápad - vize, která mi přišla v nemocnici po operaci, je nějaká náhoda. Je to záměr, který mám ještě naplnit (viz níže). A potřebuji na něj čas. A bez uzdravení z rakoviny ho mít nebudu. Takže se musím uzdravit!

VYŠŠÍ ZÁMĚR

Víte, já věřím, že ještě není můj čas. Nemám umřít. Ne že nemůžu a děsí mě to (vzhledem k dětem ano, vzhledem ke mně ne), ale že prostě není můj čas. Ještě ne. 

Když mě v nemocnici po operaci propustili z JIP, přišel ke mě nápad na nový projekt. Ještě ten den z nemocnice jsem si pro něj registrovala doménu. Ještě nejsem na konci, ještě mám něco předat. 

Prakticky hned, co mě propustili z nemocnice, ke mě přišel verš z úvodu této stránky: 

Nezemřu, budu žít, budu vypravovat o Hospodinových skutcích. 

Je z Bible ze 118. žalmu, který je celkově plný naděje a vítězství. Tenhle verš je teď mojí mantrou, opakuji si ho den co den stále dokola. 

Uvědomuji si, že cesta, která je přede mnou, je spletitá. A že dost možná vše neudělám správně nebo na 100 %. Ale kdyby uzdravení leželo v dokonalém postupu a v tom, že věci děláme dokonale správně, pak by mohl být zdravý každý, stačilo by následovat jeden univerzální postup. Ale tak to není. Máme - já mám - mnoho možností a budu muset dělat volby. Také jsem nějaká povaha a ne vše mi bude sedět. Budu muset hledat hranice, kdy je to už proti mě a kdy naopak mám přestat na sobě lpět a pouštět svoje zásady a přesvědčení. Čeká mě cesta velkých změn. Vlastně ani přesně nevím, co mě čeká. :) Ale udělám ze své strany maximum a to nejlepší. A vsadím vše na jedinou kartu: Uzdravím se. Budu prosit Boha, posilovat svého ducha a víru, posilovat svou mysl a věřit. Neklesat na mysli, ale důvěřovat. 

JAK MI MŮŽETE POMOCI

Teď budu úplně upřímná a řeknu, že vaši pomoc opravdu potřebuju a prosím vás o ni. Můžete si vybrat formu, která vám je nejbližší, nebo klidně všechny z nich. 

 • 1
  FINANCE
  Nebudu zastírat, ale tohle je pro mě teď největší forma pomoci. Nechci a nepřestanu pracovat. Jak jsem už psala, svoji práci miluju a vím, že je mým posláním. Mám tu závazky, kterým chci dostát. Mám tu pravidelné dlouhodobé klienty. Ale můj výdělek je aktuálně úměrný odpracovaným hodinám. A protože živím sebe a tři děti, jsou naše každoměsíční náklady opravdu vysoké. Zdravotní a sociální pojištění, nájmy, školné, platby za aplikace, stravné, elektřina, telefony, internet, kroužky, oblečení, jídlo... Desítky tisíc každý měsíc. A to odpovídá mnoha hodinám mé práce. Mou vizí je být nadále zcela soběstačná a peníze na tyhle věci vydělat.

  Na druhou stranu budu teď muset hodně času věnovat nastudování mnoha věcí, najít si to pravé pro sebe, věnovat dost času přípravě stravy, nakoupit si potřebné přístroje, investovat i do nějakých terapií (ráda bych využila biorezonanci a také našla nějakého neuropata), absolvovat detoxikaci a další věci. Tohle vše bude stát nejen čas (který mi ubude pro práci a tedy vydělávání peněz), ale také peníze.

  Proto každá vaše finanční pomoc pro mě bude velkým zdrojem pokoje a klidu. Budu vědět, že tu mám finance na vše, co potřebuji.

  Připívat můžete na (brzy transparentní) účet vedený u Fio banky: 2602330348 / 2010, IBAN: CZ97 2010 0000 0026 0233.
  Chci, aby tento účet byl transparentní. Bohužel transparentní účet nejde založit on-line z internetového bankovnictví, ale musí se osobně na pobočku. A toho já teď s rozřezaným a bolavým břichem nejsem schopna. Proto jakmile to půjde, na pobočku zajdu a nechám účet ztransparentnit.

  Můžete mě také podpořit zakoupením některého mého obrazu, nebo on-line kurzu.
 • 2
  INFORMACE
  Víte o nějakém webu, svědectví, videu, knize, kde jsou pozitivní a úspěšné rakovinové příběhy? Pošlete mi na ně odkaz.

  Máte kontakty na lékaře nebo terapeuty pohybující se v onkologické alternativní péči? Dejte mi na ně kontakt. Lékař, terapeutické centrum, neuropat, biorezonance, zkušený průvodce detoxikací, cokoliv.

  Víte o dodavatelích bio ovoce a zeleniny (ideálně se závozem domů - Liberec, nemám auto), zdravých vajíček, masa, šťáv apod? Dejte mi o nich vědět.

  Máte jakékoliv informace, které mi na mé současné cestě uzdravení z rakoviny mohou pozitivně posloužit, sdělte mi je.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 3
  OSOBNÍ INTERVENCE
  Pracujete s energií, máte dar vhledů, přijímáte poselství, vykládáte karty, modlíte se...? Budu vděčná za jakoukoliv formu pozitivní podpory. Každý paprsek světla a pozitivní energie, kterou ke mě vyšlete, bude pracovat. A čím víc nás bude, tím silnější proud pozitivní energie z toho bude. A já tohle vnímám. Už několikrát jste mě takto podrželi.

  Budu vděčná za vaše osobní vzkazy, proroctví, vyznání, proklamace, afirmace.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 4
  PRODUKTY
  Víte o produktech, které by mi mohly pomoci? Řekněte mi o nich. U doplňků stravy mě zajímají ty s prokazatelnou účinností, nějakým výzkumem apod.

  Víte o léčivých nahrávkách, meditacích, produktech pro ozdravení prostředí apod.? Napište mi o nich.

  Můžete mi napsat zprávu na Facebooku nebo na Instagramu, nebo pište na e-mail napis@veronikamasinova.cz. Nebo využijte komentáře níže na této stránce.
 • 5
  SDÍLENÍ
  Pokud to tak budete cítit a budete to chtít udělat, sdílejte tuto stránku na svůj Fb profil. Prosím vždy připište pár osobních slov, aby "vaši lidé" rozumněli tomu, proč to sdílíte. Děkuji. Sdílet můžete jednoduše klikem na tlačítko níže. ⤵︎

Přispět můžete i pohodlně přes QR kód. Přihlaste se v mobilu do svého internetového bankovnictví, přejděte na Zaplatit QR kódem a kód načtěte. Automaticky se vám vše vyplní. Můžete si vybrat z různých částek: Nebo samozřejmě pošlete napřímo libovolnou částku. Budu vám opravdu vděčná. 

Částka 500 Kč

Částka 1000 Kč

Částka 2000 Kč

Částka 5000 Kč

Částka 20 Eur

Částka 40 Eur

Částka 85 Eur

Částka 210 Eur

KOMENTÁŘE, VZKAZY, INFORMACE

Zde můžete zanechat zprávu pro mě. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů